Notowania

wypadki drogowe
16.02.2013 15:33

Kolizje na A4. Trasa zablokowana w kierunku Wrocławia

Na odcinku kilkudziesięciu kilometrów autostrady A4 między Legnicą a Wrocławiem w kierunku stolicy Dolnego Śląska doszło do kilkunastu kolizji.

Podziel się
Dodaj komentarz
(jepoirrier/CC/Flickr)

Do kilkunastu kolizji z udziałem ponad 20 aut doszło w sobotę popołudniu na autostradzie A4 między Legnicą a Wrocławiem. Trasa jest zablokowana na 109. kilometrze w kierunku Wrocławia. Policja apeluje o ostrożność.

Jak powiedział rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu Paweł Petrykowski, na odcinku kilkudziesięciu kilometrów autostrady A4 między Legnicą a Wrocławiem w kierunku stolicy Dolnego Śląska doszło do kilkunastu kolizji.

_ - W dwóch z nich uczestniczyło łącznie 10 samochodów. Osiem osób trafiło do szpitala na obserwację. To niegroźne obrażenia i niemal wszyscy opuścili już szpital _ - powiedział rzecznik.

Dodał, że kolizji na tym odcinku autostrady jest więcej i są to przede wszystkim stłuczki dwóch, trzech aut. _ - Łącznie policjanci na ponad 20-kilometrowym odcinku autostrady zajmują się 12 takim zdarzeniami _ - mówił rzecznik.

Policja zdecydowała się zamknąć autostradę na 109. kilometrze i kieruje samochody na objazdy drogą krajową nr 94.

Na Dolnym Śląsku w sobotę panują trudne warunki drogowe. Jazdę kierowcom utrudnia silna mgła, pada również mżawka; trasy są śliskie. Policja apeluje o ostrożność.

Czytaj więcej w Money.pl
Wypadek na A4. Autostrada jest nieprzejezdna Po kolizji czterech samochodów ciężarowych zablokowana autostrada A4 na 131. kilometrze w kierunku Wrocławia.
Dwa tiry wpadły do rowu. Droga zablokowana Dwa tiry wpadły do rowu. Kierowcy nie opanowali pojazdów na oblodzonej drodze.
Wprowadzą zakaz wyprzedzania dla tirów Pod koniec stycznia na pięciu odcinkach A4 z Wrocławia do Krzywej wprowadzone zostaną zakazy wyprzedzania przez pojazdy ciężarowe.
Tagi: wypadki drogowe, kolizja, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz