Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Kołobrzeg: Rozpoczęło się "Sensacyjne Lato Filmów"

0
Podziel się

W czwartek wieczorem zainaugurowano drugą edycję Kołobrzeskiego Festiwalu
Filmowego "Sensacyjne Lato Filmów". Podczas czterodniowego festiwalu widzowie będą mogli m.in.
zobaczyć polskie i europejskie filmy sensacyjne, a także spotkać się z reżyserami i aktorami.

bEqDReMR

W czwartek wieczorem zainaugurowano drugą edycję Kołobrzeskiego Festiwalu Filmowego "Sensacyjne Lato Filmów". Podczas czterodniowego festiwalu widzowie będą mogli m.in. zobaczyć polskie i europejskie filmy sensacyjne, a także spotkać się z reżyserami i aktorami.

Podczas gali otwarcia festiwalu wręczona została Kołobrzeska Nagroda Filmowa "Latarnik" reżyserowi Ryszardowi Bugajskiemu, za tworzenie ważnych artystycznie, a jednocześnie lubianych przez widzów filmów zgodnie z regułami kina gatunkowego. Nagrody aktorskie "Ikona Polskiego Kina" przyznano Grażynie Szapołowskiej oraz Januszowi Gajosowi, który przyjedzie do Kołobrzegu w piątek.

W trakcie festiwalu wyświetlonych zostanie ok. 30 filmów, w tym "Drogówka" Wojciecha Smarzowskiego, "Układ zamknięty" Ryszarda Bugajskiego, "Sęp" Eugeniusza Korina i "Trzy siostry T" Macieja Kowalewskiego. Wśród produkcji sensacyjnego kina europejskiego znajdą się m.in. duńskie "Porwanie" Tobiasa Lindholma, islandzki film "Black's game" w reżyserii Oskara Thora Axelssona oraz niepokazywany w Polsce, niemiecki film akcji, wyreżyserowany przez znanego aktora Tila Schweigera "Anioł Stróż".

bEqDReMT

Podczas festiwalu pokazany zostanie także tegoroczny czeski kandydat do Oscara, rozgrywający się w latach 50-tych, thriller "W cieniu" Davida Ondricka. Zaprezentowany zostanie także w całości pierwszy sezon serialu "Hannibal". Festiwal uatrakcyjnią kultowe polskie komedie sensacyjne, które wybrane zostaną przez widzów w plebiscycie internetowym.

Pokazy filmów zaplanowano w Regionalnym Centrum Kultury w Kołobrzegu oraz na tamtejszej plaży.

"Druga edycja festiwalu to dla nas nowe cele i nowe wyzwania. W tym roku pokazujemy najnowsze polskie i europejskie produkcje, komedie sensacyjne i telewizyjne serie oraz gościmy cenionych twórców i aktorów, a także przedstawicieli europejskich organizacji filmowych. Bardzo nas cieszy możliwość ponownego spotkania i mamy nadzieje, że Kołobrzeski Festiwal Filmowy na stałe zagości w kalendarzu filmowych wydarzeń" - powiedział PAP, producent festiwalu Andrzej Stachecki.

Jak dodał, główną ideą imprezy jest poszukiwanie mistrzostwa w kinie gatunkowym. "Naszym zadaniem i jednocześnie celem jest zorganizowanie festiwalu, na którym każda pozycja filmowa będzie budziła napięcie i emocje u widzów - zaznaczył.

bEqDReMZ

Gośćmi Kołobrzeskiego Festiwalu Filmowego będą m.in. Grażyna Szapołowska, Magdalena Kumorek, Renata Dancewicz, Ewa Szykulska, Janusz Gajos, Maciej Kowalewski i Cezary Harasimowicz.

Organizatorami festiwalu są m.in.: producent filmowy Andrzej Stachecki i Regionalne Centrum Kultury w Kołobrzegu. Festiwal prowadzi krytyk filmowy Tomasz Raczek.(PAP)

epr/ mlu/

bEqDReNu
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)