Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Komisarz ONZ: W Libii mogły zginąć tysiące osób

0
Podziel się

Wysoka komisarz ONZ ds. praw człowieka Navi Pillay poinformowała w
piątek, ze otrzymała informacje wskazujące, że podczas dławienia powstania w Libii "tysiące (osób)
mogły zostać zamordowane lub ranne".

bEiKvmSt

Wysoka komisarz ONZ ds. praw człowieka Navi Pillay poinformowała w piątek, ze otrzymała informacje wskazujące, że podczas dławienia powstania w Libii "tysiące (osób) mogły zostać zamordowane lub ranne".

Ostrzeżeniem tym Pillay otworzyła nadzwyczajną sesję Rady Praw Człowieka ONZ w Genewie poświęconą krwawym wydarzeniom w Libii, gdzie trwa rewolta przeciwko rządzącemu krajem od ponad 40 lat Muammarowi Kadafiemu.

"W stopniu alarmującym nasilają się w Libii represje przeciwko pokojowym manifestantom przy nieustannych naruszeniach praw międzynarodowych" - oznajmiła Pillay, informując o "masowych zabójstwach, arbitralnych aresztowaniach, zatrzymaniach i torturach manifestantów".

bEiKvmSv

"Według niektórych źródeł tysiące osób mogły zostać zabite lub ranne" - zaznaczyła.

Jej zdaniem wspólnota międzynarodowa powinna "ostro wystąpić", by powstrzymać dławienie antyrządowych represji w Libii. Pillay opowiedziała się także za powołaniem niezależnego zespołu, który zbadałby doniesienia o przemocy ze strony libijskich sił bezpieczeństwa i pociągnął winnych do odpowiedzialności.

47 członków Rady Praw Człowieka ma się wypowiedzieć na temat rezolucji żądającej zawieszenia Libii w prawach członka, którym jest ona od maja 2010 r. (PAP)

mw/ ap/

bEiKvmSB

8419570 8419574

bEiKvmSW
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)