Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Komisja Etyki zwróciła uwagę Beacie Kempie

0
Podziel się:

Komisja Etyki Poselskiej zdecydowała o "zwróceniu
uwagi" posłance PiS Beacie Kempie w związku z jej wypowiedziami
podczas sejmowej debaty nad wnioskiem o powołanie komisji śledczej
ws. okoliczności śmierci Barbary Blidy - poinformował szef komisji
Sławomir Rybicki (PO).

Komisja Etyki Poselskiej zdecydowała o "zwróceniu uwagi" posłance PiS Beacie Kempie w związku z jej wypowiedziami podczas sejmowej debaty nad wnioskiem o powołanie komisji śledczej ws. okoliczności śmierci Barbary Blidy - poinformował szef komisji Sławomir Rybicki (PO).

Rybicki dodał, że zwrócenie uwagi Kempie skutkuje jednocześnie wykluczeniem jej ze składu Komisji Etyki. "Może się od tej decyzji odwołać do Prezydium Sejmu. Ma na to dwa tygodnie" - dodał szef komisji.

Skargę na posłankę PiS do Komisji Etyki złożył sekretarz generalny SLD Grzegorz Napieralski. Ma ona związek z wypowiedzią Kempy, że "środowisko SLD jest moralnie odpowiedzialne" za śmierć Barbary Blidy.

"Wobec bulwersującej wypowiedzi w trakcie sejmowej debaty (6 listopada) nad wnioskiem LiD o powołanie komisji śledczej w sprawie okoliczności tragicznej śmierci byłej posłanki Barbary Blidy, w której posłanka Beata Kempa dokonała oceny, że +środowisko SLD jest moralnie odpowiedzialne za tę tragedię, bo dopuszczało do takich kontaktów, do takiego procederu+ - nie można pozostać obojętnym" - napisał w skardze Napieralski.

W jego ocenie, zachowanie Kempy godzi w dobre imię Sejmu i narusza art. 6 Zasad Etyki Poselskiej - artykuł ten mówi, że poseł powinien unikać zachowań, które mogą godzić w dobre imię Sejmu i powinien szanować godność innych osób. (PAP)

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)