Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Komitet Stały Rady Ministrów przyjął założenia budżetu

0
Podziel się

Projekt przygotowało Ministerstwo Finansów.

Komitet Stały Rady Ministrów przyjął założenia budżetu
(kprm.gov.pl)
bEgSPlTV

Komitet Stały Rady Ministrów przyjął założenia do przyszłorocznego budżetu - poinformowało Ministerstwo Finansów.

Resort finansów przewiduje, że budżet będzie skonstruowany przy założeniu wzrostu PKB o 3,5 proc. i inflacji średniorocznej wynoszącej 2,3 proc.; stopa bezrobocia w grudniu 2011 r. ma wynieść 9,9 proc. Dokument nie przewiduje wzrostu płac w budżetówce.

Zgodnie z założeniami, przeciętne wynagrodzenie w gospodarce narodowej wyniesie 3359 zł, nominalny wzrost przeciętnego wynagrodzenia w gospodarce narodowej 3,7 proc., zaś realny wzrost przeciętnego wynagrodzenia w tym sektorze 1,4 proc.

bEgSPlTX

Nominalny wzrost przeciętnego wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw będzie na poziomie 4 proc., a przeciętne zatrudnienie w gospodarce narodowej wzrośnie o 1,9 proc.

Resort finansów podkreśla w założeniach do budżetu na 2011 r., że oczekuje, iż w 2010 r. głównym czynnikiem wzrostu gospodarczego w Polsce będzie popyt krajowy, a w przyszłym roku można oczekiwać jego poprawy.

Rząd planuje skonstruować przyszłoroczny budżet w oparciu o regułę wydatkową, która ograniczy wzrost wydatków elastycznych i nowych wydatków sztywnych do inflacji powiększonej o 1 pkt proc.

_ W celu obniżenia relacji deficytu do PKB do poniżej 3 proc., zgodnie z zaleceniami Komisji Europejskiej, rząd w ramach Planu Rozwoju i Konsolidacji Finansów przewiduje m.in. wprowadzenie dyscyplinującej reguły wydatkowej, na podstawie której górny limit wydatków elastycznych i nowych wydatków sztywnych obliczany byłby na podstawie prognozowanego wskaźnika inflacji powiększonego o 1 punkt procentowy _ - czytamy w dokumencie.

bEgSPlUd

ZOBACZ TAKŻE:

bEgSPlUy
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)