Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

"Kommiersant": Polska przenosi sztaby jak najdalej od Iskanderów

0
Podziel się

"W Polsce rozgorzał kolejny skandal" -
informuje w piątek dziennik "Kommiersant" i wyjaśnia, że
"opozycyjna partia PiS oskarżyła rządzącą PO o burzenie systemu
obronnego kraju".

bEgiCXcl

"W Polsce rozgorzał kolejny skandal" - informuje w piątek dziennik "Kommiersant" i wyjaśnia, że "opozycyjna partia PiS oskarżyła rządzącą PO o burzenie systemu obronnego kraju".

Gazeta podaje, że "powodem dla tak poważnych oskarżeń stała się decyzja ministra obrony Bogdana Klicha o przeniesieniu sztabu wojsk lądowych z Warszawy do Wrocławia i sztabu sił lotniczych z Warszawy do Poznania".

"Kommiersant" podkreśla, że chodzi o maksymalne oddalenie tych obiektów od granic Rosji.

bEgiCXcn

"Za kluczowy argument na rzecz przeniesienia sztabów Klich uważa to, że Wrocław i Poznań znajdują się na zachodzie Polski; dlatego są poza zasięgiem nowych rosyjskich rakiet Iskander" - pisze dziennik.

"Kommiersant" zauważa także, że "polscy eksperci wojskowi nie wiedzieć czemu uważają dany argument ministra za +niepoważny+". "Za to stale przypominają, że rakiety okrętów Floty Bałtyckiej mogą razić cele na odległość setek kilometrów" - pisze rosyjska gazeta.

"Kommiersant" dodaje, że "w rzeczywistości rakiet mogących razić cele lądowe Flota Bałtycka nie posiada".

Dziennik odnotowuje również, że o przeniesieniu sztabów minister Klich wspomniał już w grudniu 2008 roku, jednak wtedy - jak zaznacza - nikt na to nie zwrócił uwagi. (PAP)

bEgiCXct

mal/ ap/ jra/

bEgiCXcO
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)