Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Komorowska gotowa jechać do Smoleńska

0
Podziel się:

Chodzi o uroczystość z okazji rocznicy katastrofy pod Smoleńskiem.

Komorowska gotowa jechać do Smoleńska
(prezydent.pl/GFDL)
bEJETsKZ

Małżonka prezydenta RP Anna Komorowska powiedziała, że _ jeśli będą sobie tego życzyły rodziny ofiar katastrofy smoleńskiej _, pojedzie w kwietniu do Smoleńska na obchody rocznicy tej tragedii.

Pytana w Paryżu przez polskich dziennikarzy, czy weźmie udział w obchodach, Komorowska odparła, że _ rozpatrywane są różne warianty obchodów tej rocznicy _. - _ Byłam patronką pielgrzymki, która była w październiku na miejscu katastrofy, i umawialiśmy się wstępnie, że pojedziemy tam razem w kwietniu _ - powiedziała Anna Komorowska.

Pielgrzymka do Smoleńska i Katynia odbyła się 10 października. Pół roku po katastrofie bliscy ofiar modlili się na miejscu katastrofy - na smoleńskim lotnisku Siewiernyj. Rodzinom towarzyszyła polska prezydentowa; w uroczystościach uczestniczyła też prezydentowa Rosji Swietłana Miedwiediewa.

bEJETsLb

Jak poinformował pod koniec stycznia doradca Bronisława Komorowskiego, Tomasz Nałęcz, prezydent 10 kwietnia br. weźmie udział w uroczystościach na warszawskich Powązkach, gdzie spoczywa część ofiar. Odbędzie się też msza św. w warszawskiej katedrze.

W Paryżu Anna Komorowska wzięła udział w obchodach Międzynarodowego Roku Chemii połączonych z setną rocznicą otrzymania Nagrody Nobla w dziedzinie chemii przez Marię Skłodowską-Curie.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/123/t111483.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/tusk;to;tchorz;macieriewicz;chce;prawdy,110,0,762478.html) Tusk to tchórz, Macieriewicz chce prawdy Beata Kempa zaznacza jednak, że życzy premierowi _ długiego i szczęśliwego życia _.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/42/t95530.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/kaczynski;zdradza;ostatnia;rozmowe;z;bratem,206,0,762318.html) Kaczyński zdradza ostatnią rozmowę z bratem _ Nie było najmniejszych oznak niepokoju _ - powiedział szef PiS.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/205/t100813.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/nasi;prokuratorzy;jada;do;smolenska,214,0,762070.html) Nasi prokuratorzy jadą do Smoleńska Mają ambitne plany. Przede wszystkim przesłuchać kontrolerów z wieży.
bEJETsLC
wiadomości
kraj
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)