Notowania

wybory prezydenckie 2010
14.06.2010 14:31

Komorowski będzie czekał na Kaczyńskiego w Teatrze

Chodzi o jutrzejszą debatę w TVN, w której Jarosław Kaczyński nie zamierza uczestniczyć.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Jacek Turczyk)

Rzecznik sztabuBronisława Komorowskiego,Małgorzata Kidawa-Błońska powiedziała, że kandydat PO na prezydenta będzie oczekiwał na debatę zJarosławem Kaczyńskimwe wtorek o godz. 19.25 w Teatrze Polskim. Kandydat PiS nie zamierza w takiej debacie uczestniczyć.

Kidawa-Błońska powtórzyła, że sztab Komorowskiego wzywa Kaczyńskiego do debaty _ jeden na jeden _ na neutralnym gruncie w Tetrze Polskim. Jak dodała, Komorowski od kilku dni czeka na odpowiedź sztabu Kaczyńskiego w sprawie tej debaty.

_ - Marszałek Komorowski zaprosił swojego konkurenta Jarosława Kaczyńskiego na debatę we wtorek o godz. 19.25 w Teatrze Polskim i tam będzie na niego czekał _ - powiedziała Kidawa-Błońska. Wyraziła nadzieję, że kandydat PiS pojawi się na debacie.

Rzecznik sztabu Jarosława KaczyńskiegoPaweł Poncyljuszpowiedział, że kandydat PiS nie wybiera się we wtorek do Teatru Polskiego. - _ My cały czas z uporem namawiamy do tego, aby debata odbyła się we czterech _ - zaznaczył.

Dodał, że nie wie, kto miałby być gospodarzem wtorkowej debaty. _ - Czy Bronisław Komorowski, który ją organizuje, czy jednak TVN. My TVN cały czas namawiamy do tego, żeby to była debata czterech kandydatów _ - powiedział Poncyljusz.

Sztab Kaczyńskiego chciałby, aby w debacie uczestniczyli oprócz kandydata PiS i PO także kandydaci: SLD -Grzegorz Napieralskii PSL -Waldemar Pawlak.

TVN wystosował zaproszenie do sztabów Komorowskiego i Kaczyńskiego z propozycją debaty _ jeden na jeden _ 15 czerwca.

Poncyljusz ocenił, że w niedzielnej debacie Napieralski dowiódł, że jest bardzo dobrym dyskutantem. - _ On w tej debacie przeszedł samego siebie _ - powiedział Poncyljusz i dodał, że może to być przyczyną, dla której Komorowski nie chce debatować z kandydatem SLD, bo w niedzielnej debacie _ nie poszło mu tak łatwo w walce o elektorat lewicy _.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ **Komorowski: Przyjdę do programu mimo sprzeciwu TVP** ]( http://news.money.pl/artykul/komorowski;przyjde;do;programu;mimo;sprzeciwu;tvp,220,0,632284.html )
* [ Debata Komorowski-Kaczyński po 20 czerwca ]( http://news.money.pl/artykul/debata;komorowski-kaczynski;po;20;czerwca,125,0,630909.html )
* [ Zaskakujący skład debaty, marszałek zmienił zdanie ]( http://news.money.pl/artykul/zaskakujacy;sklad;debaty;marszalek;zmienil;zdanie,51,0,632115.html )
Tagi: wybory prezydenckie 2010, debata, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz