Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Komorowski i Erdogan za umocnieniem współpracy Polska-Turcja

0
Podziel się

Prezydent Bronisław Komorowski i premier Turcji Recep Erdogan, którzy
rozmawiali w piątek w Warszawie zgodzili się, że stan relacji między oboma krajami jest bardzo
dobry, jednak istniejący w nich potencjał nie został jeszcze w pełni wykorzystany.

bErSQCut

Prezydent Bronisław Komorowski i premier Turcji Recep Erdogan, którzy rozmawiali w piątek w Warszawie zgodzili się, że stan relacji między oboma krajami jest bardzo dobry, jednak istniejący w nich potencjał nie został jeszcze w pełni wykorzystany.

"Tematem rozmowy były stosunki dwustronne między Polską i Turcją, w tym relacje polityczne, gospodarcze i kulturalne" - podkreślił w rozmowie z PAP minister w Kancelarii Prezydenta odpowiedzialny za sprawy międzynarodowe, Jaromir Sokołowski. Komorowski i Erdogan - jak zaznaczył - "zgodzili się, że stan relacji między oboma krajami jest bardzo dobry, jednak istniejący w nich potencjał nie został jeszcze w pełni wykorzystany".

Polski prezydent - podał Sokołowski - podkreślił "zainteresowanie Polski dalszym rozwojem relacji z Turcją, państwem o rosnącym znaczeniu politycznym w regionie, z szybko rozwijającą się gospodarką i coraz bardziej chłonnym rynkiem wewnętrznym". "Zaznaczył też zainteresowanie polskich firm nawiązaniem i rozwojem kontaktów z Turcją. Duży potencjał leży również w branży turystycznej" - mówił Sokołowski.

bErSQCuv

Jak dodał, Komorowski przypomniał również o wsparciu Polski dla tureckiej akcesji do UE. "Omówiono także kwestie regionalne, w tym stosunki z UE, Ukrainą i Rosją" - poinformował prezydencki minister.

Komorowski - mówił Sokołowski - wyraził ponadto satysfakcję z zaplanowanej na marzec 2014 oficjalnej wizyty w Turcji, podczas której m.in. zainaugurowane zostaną uroczyste obchody 600-lecia nawiązania stosunków dyplomatycznych między Polską a Turcją. (PAP)

ajg/ son/ jbr/

bErSQCuW
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)