Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
komorowski
30.03.2009 12:42

Komorowski: mam nadzieję, że rocznicowe obchody potwierdzą rolę Wałęsy

Marszałek Sejmu Bronisław Komorowski wyraził w poniedziałek nadzieję, że tegoroczne obchody 20. rocznicy wyborów 1989 r. potwierdzą, że Lech Wałęsa "jest postacią nie do zastąpienia" dla wizerunku współczesnej Polski.

Podziel się
Dodaj komentarz

Marszałek Sejmu Bronisław Komorowski wyraził w poniedziałek nadzieję, że tegoroczne obchody 20. rocznicy wyborów 1989 r. potwierdzą, że Lech Wałęsa "jest postacią nie do zastąpienia" dla wizerunku współczesnej Polski.

Były prezydent i historyczny przywódca Solidarności w proteście przeciwko publikacji "Lech Wałęsa. Idea i historia" zapowiada częściowe wycofanie się z życia publicznego.

W książce biograficznej o Wałęsie 24-letni Paweł Zyzak napisał m.in., że b. przywódca Solidarności był agentem SB i w czasach młodości miał nieślubne dziecko. Książka Zyzaka oparta jest na jego obronionej w ubiegłym roku pracy magisterskiej, której promotorem na Uniwersytecie Jagiellońskim był prof. Andrzej Nowak - redaktor naczelny krakowskiego miesięcznika "Arcana".

Wałęsa ogłosił na swoim blogu, że rezygnuje z uczestnictwa we "wszelkich rocznicowych uroczystościach i podobnych spotkaniach". Rozważa także wyjazd z Polski.

"Nie żartuję" - pisze Wałęsa i grozi, że jeśli ataki pod jego adresem będą się powtarzać, a "struktury demokratycznego Państwa" nie będą szanować prawa i wyroków sądów, w następnym kroku zwróci wszystkie przyznane mu nagrody i zaszczyty.

"Bardzo bym chciał, aby obchody 20. rocznicy odzyskania niepodległości (...) były także źródłem osobistej satysfakcji Lecha Wałęsa i jego pozytywnych wzruszeń" - powiedział Komorowski dziennikarzom w Sejmie, pytany o słowa Wałęsy.

Marszałek wyraził nadzieję, że tegoroczne obchody "zbudują nie tyle lepsze samopoczucie Lecha Wałęsa, ale potwierdzą to, że Wałęsa dla współczesnej Polski i wizerunku Polski na świecie jest postacią nie do zastąpienia".

Zwrócił uwagę, wszędzie na świecie, gdzie rozmawia się o Polsce, "zawsze słyszy się nazwisko Lecha Wałęsy, jako wizytówce" naszego kraju.

"Każdy, także każdy polityk musi sobie odpowiedzieć na pytanie czy w wystarczającym stopniu nie tylko doceniamy rolę Lecha Wałęsy w procesie odzyskania niepodległości, demokracji, ale czy również nie przykładamy ręki nie tylko do frustracji Lecha Wałęsy, ale także do niszczenia symbolu polskiej wolności i polskiej marki na świecie" - powiedział Komorowski.

Marszałek wyraził też nadzieję, że "wspólnym wysiłkiem nie tylko poprawimy humor Lecha Wałęsy, ale wykorzystamy jego niezwykłość dla pracy dla Polski". (PAP)

Tagi: komorowski, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz