Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Komorowski odznaczył policjanta, który zginął w kataklizmie w USA

0
Podziel się:

Artur Kasprzak zginął, ratując rodzinę i znajomych od utonięcia podczas uderzenia
huraganu Sandy - poinformowała Kancelaria Prezydenta.

Komorowski odznaczył policjanta, który zginął w kataklizmie w USA
(PAP/Jacek Turczyk)
bEJzxywl

Bronisław Komorowski odznaczył pośmiertnie Artura Kasprzaka - policjanta z Manhattanu, który zginął, ratując rodzinę i znajomych od utonięcia podczas uderzenia huraganu Sandy - poinformowała Kancelaria Prezydenta.

Artur Kasprzak był policjantem 1. posterunku na Manhattanie; zginął na Staten Island. Polski prezydent nadał mu pośmiertnie Medal za Ofiarność i Odwagę w uznaniu zasług dla ratowania życia ludzkiego.

Szefowa prezydenckiego biura prasowego Joanna Trzaska-Wieczorek poinformowała, że odznaczenie zostanie przekazane podczas czwartkowego pogrzebu policjanta; w tym celu już we wtorek zostało wysłane do Stanów Zjednoczonych.

bEJzxywn

Zimowy cyklon Sandy uderzył w USA w ubiegłym tygodniu. Największe straty spowodował w stanach Nowy Jork i New Jersey, gdzie po przejściu wichury zniszczone lub częściowo uszkodzone zostały liczne budynki, drogi i linie energetyczne. W dotkniętych żywiołem regionach zginęło kilkadziesiąt osób.

Czytaj więcej w Money.pl
Bez prądu, kolejki po benzynę. USA po huraganie Wciąż rośnie liczba ofiar śmiertelnych Sandy. Na pomoc nowojorczykom ruszyło wojsko.
Komorowski pisze w sprawie Sandy Prezydent Bronisław Komorowski przekazał prezydentowi USA Barackowi Obamie wyrazy współczucia w związku z przejściem huraganu Sandy.
Oto katastrofalne skutki huraganu Sandy Firma IHS Global przewiduje, że straty spowodowane przez huragan Sandy sięgną od 10 do 20 miliardów dolarów.
bEJzxywO
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)