Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kompania Piwowarska wycofuje partię piwa bezalkoholowego

0
Podziel się:

700 hektolitrów piwa bezalkoholowego marki Lech Free wycofuje z rynku
Kompania Piwowarska (KP). Firma stwierdziła, że trunek nie ma odpowiedniej jakości.

700 hektolitrów piwa bezalkoholowego marki Lech Free wycofuje z rynku Kompania Piwowarska (KP). Firma stwierdziła, że trunek nie ma odpowiedniej jakości.

Jak podał w piątek rzecznik prasowy spółki Paweł Kwiatkowski, badania fizyko-chemiczne wykazały podwyższony, w stosunku do standardów przyjętych dla piwa, poziom niektórych substancji. Zapewnił, że wadliwe produkty nie są szkodliwe dla zdrowia.

Kwiatkowski powiedział PAP, że do czwartku udało się wycofać z rynku ok. połowy wadliwej partii. Zastrzegł, że wycofywane produkty stanowią promil rocznej produkcji KP.

"Piwo z wadliwej partii charakteryzowało się nieprzyjemnym zapachem i nieakceptowalnym smakiem. Natychmiast po otrzymaniu informacji na ten temat podjęliśmy działania minimalizujące dostęp konsumentów do produktów tej marki, budzące wątpliwości jakościowe" - podał.

"Spółka po stwierdzeniu problemu sama poinformowała służby sanitarne i podała informację do wiadomości publicznej. Na rynek trafiło ok. 20 tys. butelek wadliwej partii" - dodał Kwiatkowski.

Rzecznik zapewnił, że KP wszczęła procedury kontrolne, które mają wyjaśnić, dlaczego do tego doszło.

Kompania Piwowarska poinformowała, że piwa z wadliwej partii, można wymieniać na dobrej jakości piwo. (PAP)

rpo/ amac/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)