Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Jerzy Malczyk
|

Komuniści z Petersburga chcą śmierci Zakajewa

0
Podziel się

Likwidacja czeczeńskiego przywódcy ma nastąpić, gdy nie uda się ekstradycja.

Komuniści z Petersburga chcą śmierci Zakajewa
(PAP/EPA)
bEhtXNdx

ich zdaniem nalezy zlikwidować premiera emigracyjnego rządu Czeczenii Ahmeda Zakajewa, jeśli nie uda się doprowadzić do jego ekstradycji z Polski.

KPLO to jedna z działających w Rosji partii komunistycznych. Wchodzi w skład bloku Komuniści Rosji.

Komuniści Petersburga i Obwodu Leningradzkiego oświadczyli, że _ nadzieje na wydanie Zakajewa rosyjskiemu wymiarowi sprawiedliwości są niewielkie _. _ - Wszelako nie uważamy tego za duży problem. Jeśli nie uda się spowodować jego ekstradycji, to trzeba go po prostu zlikwidować jako odpowiedzialnego za śmierć ogromnej liczby niewinnych ludzi i rosyjskich żołnierzy _ - oznajmili.

bEhtXNdz

KPLO przypomniała, że _ jeszcze w czasach Stalina wypracowano świetny schemat: zbiera się zaocznie sąd, wydaje wyrok, następnie czekiści przeprowadzają za granicą operację specjalną i jest po sprawie _. Komuniści Petersburga i Obwodu Leningradzkiego przypomnieli, że _ w ten sposób ukarano Trockiego, Banderę oraz wielu innych zdrajców i dezerterów _.

[ ( http://static1.money.pl/i/h/135/t91271.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/romaszewski;ostro;rosjanie;powinni;nas;w;reke;calowac,229,0,677093.html) Romaszewski ostro: Rosjanie powinni nas w rękę całować

_ - Tak więc jeśli Polacy nie wydadzą Zakajewa, to nie należy z tego powodu rozpaczać, lecz działać szybko i zdecydowanie _ - oświadczyli i dodali: _ Mamy nadzieję, że organy odpowiadające za bezpieczeństwo kraju posłuchają naszej rady, jeżeli nie będzie ekstradycji _.

KPLO zauważyła także, że _ jeśli polskie władze nie wydadzą terrorysty Zakajewa, to Rosja ze wszystkimi swoimi przeprosinami za Katyń i żałobą po śmierci polskiego przywódcy będzie wyglądała po prostu głupio _. - _ A wygląda na to, że tak będzie _ - zaznaczyła.

bEhtXNdF

Nawoływanie do nienawiści podlega karze. Po raz pierwszy o Komunistach Petersburga i Obwodu Leningradzkiego stało się głośno w listopadzie 2008 roku, gdy zwrócili się do rosyjskiej Cerkwi prawosławnej o wyniesienie na ołtarze Stalina. W Patriarchacie Moskiewskim pomysł ten uznano za _ makabryczny _. Mimo to w jednej z prawosławnych świątyń - w cerkwi św. Olgi w Strielnie koło Petersburga - pojawiła się ikona z wizerunkiem tyrana.

Ikonę tę namalował proboszcz cerkwi, ihumen Eustachiusz. Oficjalnie jest ona poświęcona Matronie Moskiewskiej, prawosławnej świętej, która m.in. przepowiedziała Stalinowi zwycięstwo Armii Czerwonej w bitwie pod Moskwą (1941-42). Początkowo _ ikona św. Józefa _, jak nazwała ją jedna z petersburskich gazet, wisiała w widocznym miejscu. Po protestach części parafian duchowny umieścił ją za ołtarzem.

Strielna to jedna z oficjalnych rezydencji prezydenta Rosji, a w tamtejszym Pałacu Konstantynowskim szef rosyjskiego państwa często podejmuje gości. W 2006 roku ówczesny prezydent Władimir Putin zorganizował tam szczyt G8.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/116/t110964.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/zakajew;przesluchany;jest;wniosek;o;areszt;na;40;dni,103,0,677479.html) Zakajew przesłuchany. Jest wniosek o areszt na 40 dni Na razie Rosja nie przedstawiła wniosku o jego ekstradycję.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/109/t110957.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/czeczenski;przywodca;zatrzymany;przez;polska;policje,21,0,677141.html) Czeczeński przywódca zatrzymany przez polską policję Ahmed Zakajew został zatrzymany w Warszawie. Dziś sam chciał zgłosić się do prokuratury.
bEhtXNea
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)