Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Kończą się poszukiwania brytyjskiego milionera

0
Podziel się:

Po dwóch tygodniach bezowocnych wysiłków, poszukiwania zaginionego milionera i łowcy przygód Steve'a Fossetta.

Kończą się poszukiwania brytyjskiego milionera
(PAP/EPA)

Po dwóch tygodniach bezowocnych wysiłków, poszukiwania zaginionego milionera i łowcy przygód Steve'a Fossetta zostaną mocno ograniczone - powiadomiły władze amerykańskiego stanu Nevada.

W ubiegłym tygodniu w akcji uczestniczyło ponad 20 samolotów, jednak w poniedziałek poszukiwania ekscentrycznego milionera kontynuowały jedynie dwie maszyny.

98% obszaru Nevady została przeszukana - twierdzą organizatorzy akcji. Pomimo wykorzystania najnowocześniejszych środków i zaangażowania rzeszy ludzi, nie natrafiono na żaden ślad podróżnika.

W środę władze federalne i stanowe spotkają się, aby omówić ewentualne zakończenie poszukiwań, które kosztowały łącznie ponad 600 tys. dolarów. Oprócz wyspecjalizowanych służb ratunkowych, uczestniczyli w nich również liczni wolontariusze, przeczesujący Internet w poszukiwaniu jakichkolwiek wskazówek.

63-letniego Fossetta po raz ostatni widziano 3 września, gdy wystartował małym, jednosilnikowym samolotem ze swego ranczo w Nevadzie, nie nawiązując kontaktu radiowego z kontrolerami lotu.

Fossett dorobił się majątku na amerykańskim rynku papierów wartościowych. Jego życiową pasją stało się jednak bicie rekordów w różnych dyscyplinach. W 2002 roku jako pierwszy okrążył samotnie ziemię balonem. Przed dwoma laty odbył pierwszą podróż bez lądowania samolotem dookoła świata. Ustanowił łącznie 115 rekordów; większość z nich nie została jeszcze pobita.

wiadomości
gospodarka
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)