Notowania

Kończy się proces Henryka Stokłosy

Łącznie Stokłosa oskarżony jest o 21 przestępstw.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Reporter)

Kary ośmiu lat pozbawienia wolności i 480 tys. zł grzywny zażądał prokurator dla byłego senatora Henryka Stokłosy oskarżonego m.in. o korumpowanie urzędników Ministerstwa Finansów. Dziś w Sądzie Okręgowym w Poznaniu rozpoczęły się mowy końcowe w tym procesie.

Stokłosa ma też zwrócić kilka milionów złotych korzyści majątkowych, które uzyskał w wyniku działań przestępczych. Łącznie Stokłosa oskarżony jest o 21 przestępstw. Dla innych oskarżonych w tym procesie: księgowej Elżbiecie N., która miała pomagać w działaniach korupcyjnych, prokurator zażądał kary 3 lat więzienia, a wobec sędziego Sądu Administracyjnego w Poznaniu Ryszarda S., który miał wziąć od Stokłosy łapówkę, prokurator zażądał kary 1,5 roku ograniczenia wolności.

Proces byłego senatora zaczął się w kwietniu 2009 roku. Według oskarżenia Stokłosa w latach 1989-2005 uzyskiwał nienależne wielomilionowe umorzenia podatkowe, dzięki powiązaniom ze skorumpowanymi urzędnikami resortu finansów (mają już oddzielny proces), a także sędzią sądu administracyjnego z Poznania.

Stokłosa ma także zarzuty bezprawnego więzienia i bicia swoich pracowników, sfałszowania oświadczenia o czynnym prawie wyborczym, wyłudzenia pieniędzy z funduszy Unii Europejskiej i utrudniania pracy policji w sprawie postępowania dotyczącego zatrucia środowiska naturalnego.

Czytaj więcej o działalności prokuratury w Money.pl
Prokuratorzy w Smoleńsku. Decydujące badanie Biegli dokonają powtórnych pomiarów i oględzin pnia brzozy. Chodzi o dokładne ustalenie wysokości, na której skrzydło Tupolewa uderzyło w drzewo.
Proces Katarzyny W. Mocne słowa prokuratura Według śledczych kobieta zabiła swoje dziecko, traktując je wyłącznie jako źródło problemów. Ona nie przyznaje się do winy.
Szef MSZ może trafić do więzienia na 3 lata W Jerozolimie rozpoczął się proces byłego szefa izraelskiego MSZ Awigdora Liebermana, oskarżonego o oszustwo i nadużycie zaufania rządu.
Tagi: działalność prokuratury, stokłosa, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz