Notowania

wiadomości
01.03.2011 14:00

Koniec protestu przeciw opóźnieniu budowy drogi S5 w Dębniku

Zakończył się protest przeciw przesunięciu w czasie budowy drogi Ekspresowej S5 łączącej Poznań ze Stęszewem. Kilkadziesiąt osób, wstrzymywało we wtorek okresowo ruch na drodze krajowej nr 5 w Dębienku koło Stęszewa w województwie wielkopolskim.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Zakończył się protest przeciw przesunięciu w czasie budowy drogi Ekspresowej S5 łączącej Poznań ze Stęszewem. Kilkadziesiąt osób, wstrzymywało we wtorek okresowo ruch na drodze krajowej nr 5 w Dębienku koło Stęszewa w województwie wielkopolskim. *

Protestujący od godziny 11 do 13 blokowali okresowo drogę, przechodząc po pasach przez 15 minut, potem przepuszczali auta.

"Akcja przebiegała spokojnie, były utrudnienia w ruchu, ale nie mamy żadnych informacji o incydentach" - poinformował PAP rzecznik wielkopolskiej policji Andrzej Borowiak. Wśród protestujących był burmistrz Stęszewa.

"Akcja się powiodła się. Było duże zainteresowanie mediów i może nasz głos zostanie usłyszany w Warszawie. Chcemy, aby ta inwestycja została na pewno rozpoczęta przed 2013 r. Ta droga jest dla nas niezbędna. Dotychczasowa przebiega przez gęsto zabudowane miejscowości, jest straszny hałas i często dochodzi do wypadków" - powiedział po zakończeniu protestu PAP Burmistrz Stęszewa Włodzimierz Pinczak.

Burmistrz uważa, że doszło do protestu, ponieważ Ministerstwo Infrastruktury nie odpowiedziało na petycję wysłaną do Warszawy w sprawie wcześniejszej budowy tego odcinka S5.

Według Programu Budowy Dróg Krajowych odcinek drogi ekspresowej S5 między Stęszewem a Poznaniem jest na tzw. liście rezerwowej. Inwestycje z tej listy będą rozpoczęte przed rokiem 2013 pod warunkiem, że pozwoli na to sytuacja budżetu państwa. Według pierwotnych założeń S5 między Stęszewem a Poznaniem miała być gotowa na Euro 2012.(PAP)

kpr/ amac/ jbr/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz