Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Konkurs filmowy Dock's Docs Gdańsk Remix

0
Podziel się

Do końca kwietnia można zgłaszać prace filmowe do międzynarodowego konkursu
Dock's Docs Gdańsk Remix na przeróbki materiałów archiwalnych i artystycznych poświęconych Stoczni
Gdańskiej i Solidarności.

bEhQcADF

Do końca kwietnia można zgłaszać prace filmowe do międzynarodowego konkursu Dock's Docs Gdańsk Remix na przeróbki materiałów archiwalnych i artystycznych poświęconych Stoczni Gdańskiej i Solidarności.

Materiały do remiksów udostępnione przez organizatorów konkursu - Narodowy Instytut Audiowizualny i francuski Institut National de l'Audiovisuel - znajdują się na platformie multimedialnej Dailymotion.

"Wierzymy, że filmy nie tylko przyniosą nowe spojrzenie na historię stoczni i polsko-europejską drogę do wolności, ale też dadzą nam cenną perspektywę na przyszłe lata wspólnej obecności w Europie" - wyjaśnił Michał Merczyński, dyrektor Narodowego Instytutu Audiowizualnego, będącego też koordynatorem Krajowego Programu Kulturalnego Polskiej Prezydencji 2011.

bEhQcADH

Nadesłane przez internautów remiksy oceni jury z udziałem Zbigniewa Rybczyńskiego (laureat Oscara w 1983 r. za film animowany "Tango") i Wilhelma Sasnala (polski malarz i autor filmów krótkometrażowych).

Do przeróbki udostępnione zostały krótkie filmy, przedstawiające m.in. historyczny strajk w Stoczni Gdańskiej w sierpniu 1980 r., strajki w tym zakładzie w 1988 r., wizytę prezydenta Francji Francois'a Mitteranda w Gdańsku w czerwcu 1989 r. oraz obrazki ze stoczni z ostatnich lat.

Na autorów najlepszych prac czeka filmowe stypendium we Francji.(PAP)

rop/ hes/

bEhQcAEi
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)