Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Konkurs kompozytorski na 10. rocznicę spotkania papieża z naukowcami w Toruniu

0
Podziel się

Konkurs kompozytorski "Fides et Ratio" ("Wiara i
Rozum") dla upamiętnienia 10. rocznicy spotkania papieża Jana
Pawła II z przedstawicielami środowisk naukowych w Toruniu ogłosił
Uniwersytet Mikołaja Kopernika (UMK).

bEhKhUjV

Konkurs kompozytorski "Fides et Ratio" ("Wiara i Rozum") dla upamiętnienia 10. rocznicy spotkania papieża Jana Pawła II z przedstawicielami środowisk naukowych w Toruniu ogłosił Uniwersytet Mikołaja Kopernika (UMK).

Na konkurs mogą być zgłaszane kompozycje, które powstały z inspiracji encykliką "Fides et Ratio", wyrażające relacje pomiędzy wiarą i rozumem, religią i nauką. W związku z obchodzonym właśnie Międzynarodowym Rokiem Astronomii utwory mają dotyczyć wszechświata oraz historycznych i współczesnych zmagań związanych z jego poznaniem.

Adresatami konkursu są polscy kompozytorzy, a utwory powinny trwać 7-15 minut i być przeznaczone do wykonania przez chór mieszany a capella lub chór z towarzyszeniem organów.

bEhKhUjX

Termin nadsyłania partytur upływa w rocznicę urodzin Jana Pawła II - 18 maja, lista prac zakwalifikowanych do koncertu finałowego zostanie ogłoszona w rocznicę jego wizyty w Toruniu - 7 czerwca, a koncert nagrodzonych utworów odbędzie się w 5. rocznicę nadania Ojcu Świętemu tytułu doktora honoris causa UMK - 23 listopada.

Na koncercie finałowym nagrodzone utwory wykonają trzy chóry mieszane: Chór Akademicki UMK, Chór Wydziału Teologii UMK "Tibi Domine" i Chór "Astrolabium" z Wyższej Szkoły Bankowej w Toruniu.

Ojciec Święty Jan Paweł II z grupą 1200 naukowców spotkał się 7 czerwca 1999 r. w auli UMK. W swoich rozważaniach nawiązywał do swojej, wówczas najnowszej, encykliki "Fides at Ratio". (PAP)

rau/ hes/

bEhKhUky
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)