Notowania

wiadomości
07.09.2012 11:51

Konkurs literacki na utwory pisane gwarą z Kujaw i Mazowsza

Stowarzyszenie Gmin Turystycznych Pojezierza Gostynińskiego ogłosiło konkurs literacki "Gwara bogactwem Ziemi Kujawskiej i Mazowieckiej". Utwory pisane gwarą z Kujaw i Mazowsza można nadsyłać do 28 września.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Stowarzyszenie Gmin Turystycznych Pojezierza Gostynińskiego ogłosiło konkurs literacki "Gwara bogactwem Ziemi Kujawskiej i Mazowieckiej". Utwory pisane gwarą z Kujaw i Mazowsza można nadsyłać do 28 września. *

W konkursie, który odbywa się pod patronatem wojewody mazowieckiego Jacka Kozłowskiego, mogą wziąć udział osoby dorosłe, młodzież i dzieci. Organizatorzy czekają na utwory dziennikarskie, poświęcone Kujawom i Mazowszu, a także na wiersze, opowiadania, rozprawki, eseje i wywiady.

Jak poinformowała w piątek PAP Kinga Tomasik ze Stowarzyszenia Gmin Turystycznych Pojezierza Gostynińskiego, rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród nastąpi 13 października podczas odbywającego się w Łącku pod Płockiem 7. Festiwalu Folkloru i Kultury Ziemi Kujawskiej i Mazowieckiej "Od Kujawiaka do Oberka".

Prace nadesłane na konkurs oceni jury, w skład którego wejdą językoznawcy i regionaliści.

Celem konkursu jest upowszechnianie wiedzy na temat roli języka w zachowaniu kultury i tożsamości narodowej, inspirowanie twórczości literackiej oraz ukazanie piękna ziemi kujawskiej i mazowieckiej.

"Jeżeli tylko w czasach kryzysu znajdą się fundusze na tego rodzaju wydawnictwo, to nagrodzone w tegorocznym konkursie prace zostaną opublikowane" - powiedziała Tomasik. Przypomniała, że w 2010 r. dzięki Fundacji "Aktywni Razem" z Łącka wydano tomik poetycki pt. "Z Mazowsza i z Kujaw", zawierający zbiór utworów nagrodzonych w pierwszych pięciu edycjach konkursu "Gwara bogactwem Ziemi Kujawskiej i Mazowieckiej". (PAP)

mb/ ls/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz