Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Konkurs na temat praw dzieci w Unii Europejskiej

0
Podziel się:

"Unia Europejska i prawa dzieci" - to tytuł
unijnego konkursu, w którym dzieci i młodzież w wieku od 10 do 18
lat mogą wziąć udział, wykonując plakat na temat swoich praw.

"Unia Europejska i prawa dzieci" - to tytuł unijnego konkursu, w którym dzieci i młodzież w wieku od 10 do 18 lat mogą wziąć udział, wykonując plakat na temat swoich praw.

Celem konkursu, którego hasło brzmi: "Pokażcie wasze prawa - zarezerwowane do lat 18" - jest zwiększenie świadomości młodych obywateli UE na temat ich praw.

"Prawa są skuteczne tylko wtedy, kiedy ludzie o nich wiedzą i domagają się ich przestrzegania i ich ochrony" - powiedział komisarz UE ds. sprawiedliwości, swobód obywatelskich i bezpieczeństwa Franco Frattini. - Mam nadzieję, że młodzi ludzie będą chętnie uczestniczyć w tym przedsięwzięciu, a przez to polepszy się ich świadomość na temat praw człowieka".

Zadaniem uczestników konkursu będzie narysowanie plakatu wyrażającego ideę ochrony, poszanowania i promocji praw dzieci w Unii Europejskiej.

Uczestnicy będą startować w dwóch kategoriach wiekowych (10-14 i 15-18 lat) w co najmniej czteroosobowych zespołach. Prace będą najpierw oceniane na poziomie krajowym. Później zwycięzcy z poszczególnych krajów będą zaproszeni na specjalną wycieczkę do Brukseli, połączoną z rozdaniem nagród. Spotkają się tam z komisarzem Frattinim.

Najlepsze prace będą prezentowane na stronach internetowych przedstawicielstw Komisji Europejskiej w poszczególnych krajach.

Osoby, które chcą wziąć udział w konkursie, muszą się zarejestrować do 10 kwietnia - formularz zgłoszeniowy można znaleźć na stronie: www.euromlodziez.com. Prace można przesyłać do 20 kwietnia. Rozstrzygnięcie konkursu w poszczególnych krajach ma nastąpić na początku maja. Koordynatorem konkursu w Polsce jest Zrzeszenie Studentów Polskich.

Katarzyna Rumowska (PAP)

ktt/ kot/ kd/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)