Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Konsultacje społeczne ws. przebudowy drogi krajowej nr 8

0
Podziel się:

W poniedziałek ruszają konsultacje społeczne w sprawie przebudowy drogi
krajowej nr 8 na odcinku od Korycina do początku planowanej obwodnicy Augustowa i obwodnic
Sztabina, Białobrzegów i Suchowoli.

W poniedziałek ruszają konsultacje społeczne w sprawie przebudowy drogi krajowej nr 8 na odcinku od Korycina do początku planowanej obwodnicy Augustowa i obwodnic Sztabina, Białobrzegów i Suchowoli.

W ramach konsultacji od 12 lipca do 30 lipca w urzędach gminy w Korycinie, Suchowoli, Sztabinie oraz w urzędach miasta Augustów i gminy Augustów mieszkańcy mogą się zapoznawać z dokumentacją planowanych inwestycji i wariantami. W tych gminach w dniach 22-23 lipca odbędą się też spotkania z mieszkańcami - poinformowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Białymstoku.

Jak powiedział PAP rzecznik Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Białymstoku Rafał Malinowski, w ramach planowanych inwestycji przebudowanych i zbudowanych zostanie łącznie około 50 km drogi wraz z planowanymi obwodnicami. Są rozważane trzy warianty, wszystkie mają niemal taką samą długość.

Rozbudowa drogi krajowej nr 8 na odcinku Korycin - Augustów planowana jest na lata 2013-2015. Na tym odcinku droga będzie miała jedną jezdnię i dodatkowy pas ruchu do wyprzedzania. Nie będzie to droga ekspresowa. Droga ma biec nowym śladem, częściowo będzie się łączyć z obecnie istniejącą drogą nr 8 z Białegostoku do przejścia z Litwą w Budzisku na odcinku z Korycina do Augustowa.

Jak powiedział Malinowski, inwestycja ma się zacząć w 2013 roku. Do tego czasu mają być zakończone wszystkie przygotowania, zebrane wymagane dokumenty.

Nie wiadomo jeszcze, ile będzie kosztować inwestycja. Malinowski podkreśla, że będzie to m.in. zależało od wyboru wariantu czy cen, jakie będą obowiązywały, gdy budowa się zacznie.

Uwagi do przedstawionych propozycji można przesyłać do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Białymstoku, ale też do firmy EKKOM sp. z o.o. w Warszawie, która przygotowuje Studium Techniczno-Ekonomiczno-Środowiskowe dla tej inwestycji oraz dokumenty potrzebne do uzyskania przez drogowców decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach tego przedsięwzięcia. Firma ta bierze udział w konsultacjach.(PAP)

kow/ pad/ jbr/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)