Notowania

zamieszki w syrii
27.04.2011 12:35

Konwój z czołgami na obwodnicy Damaszku

Konwój zmierzał w kierunku miasta Dara na południu Syrii.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Konwój transporterów, wiozących co najmniej 30 czołgów, zauważono w środę nad ranem na obwodnicy Damaszku - informuje Reuters, powołując się na świadków.

Konwój zmierzał w kierunku miasta Dara na południu Syrii, dokąd prezydent Baszar el-Asad wysłał siły bezpieczeństwa z zadaniem tłumienia pokojowych protestów przeciwko jego autorytarnym rządom.

W Darze pięć tygodni temu rozpoczęły się protesty, których uczestnicy chcą ustąpienia prezydenta i przeprowadzenia demokratycznych reform.

Europa coraz bliżej sankcji wobec Syrii (Euronews, ang.):

Sekretarz generalny ONZ Ban Ki Mun ostro potępił władze Syrii za użycie siły wobec demonstrantów, a zwłaszcza skierowanie przeciwko nim czołgów i snajperów. Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka szacuje, że siły bezpieczeństwa zabiły już ponad 450 cywilów.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/3/t137987.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/londyn;straszy;syrie;sankcjami,203,0,818379.html) Londyn straszy Syrię sankcjami Wielka Brytania staje w obronie demonstrantów i szykuje się do ewakuacji swoich obywateli z kraju.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/166/t138150.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/juz;400;ofiar;rewolucji;w;syrii,127,0,818303.html) Już 400 ofiar rewolucji w Syrii Broniąca praw człowieka organizacja Sawasiah domaga się dochodzenia przeciwko władzom kraju w Międzynarodowym Trybunale Karnym.
Tagi: zamieszki w syrii, syria, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz