Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kopacz: Andrzej Włodarczyk ponownie wiceministrem zdrowia

0
Podziel się:

#
dochodzi informacja o obowiązkach Włodarczyka
#

# dochodzi informacja o obowiązkach Włodarczyka #

26.01. Warszawa (PAP) - Minister zdrowia Ewa Kopacz potwierdziła nieoficjalne informacje PAP, że Andrzej Włodarczyk został ponownie wiceministrem zdrowia. Złożyłam panu Włodarczykowi propozycję objęcia stanowiska wiceministra i on ją przyjął - powiedziała PAP minister Kopacz.

Andrzej Włodarczyk zastąpił w resorcie byłego wiceministra zdrowia Marka Twardowskiego, który w grudniu ubiegłego roku podał się do dymisji.

"W ciężkich czasach szczególnie trzeba docenić tych, którzy powracają, szczególnie tych, którzy wiedzą, jak ciężką pracą jest praca w resorcie" - podkreśliła Kopacz. Przypomniała, że Włodarczyk zrezygnował w 2008 r. z funkcji wiceministra z powodów zdrowotnych, ale - jak zaznaczyła - one już się zakończyły.

Jak mówiła Kopacz, Włodarczyk przejmie część obowiązków Twardowskiego. "Minister Włodarczyk m.in. był tym ministrem, który rekomendował bardzo mocno dodatkowe ubezpieczenia zdrowotne. My jesteśmy w przededniu puszczenia do konsultacji zewnętrznych naszej ustawy (o dodatkowych dobrowolnych ubezpieczeniach zdrowotnychubezpieczeniach zdrowotnych - PAP)" - podkreśliła minister zdrowia dodając, że Włodarczyk będzie pilotował ten projekt w Sejmie.

Kopacz poinformowała także, iż Włodarczyk będzie się zajmował m.in. organizacją ochrony zdrowia, przekształceniami szpitali.

Włodarczyk był wiceministrem zdrowia od grudnia 2007 r. do maja 2008 r. - wtedy podał się do dymisji. Jak mówił PAP, była ona spowodowana przyczynami zdrowotnymi.

Jako wiceminister Włodarczyk uczestniczył w pracach "białego szczytu", zajmował się m.in. kwestią wynagrodzeń pracowników służby zdrowia. Jest lekarzem, był przewodniczącym Okręgowej Rady Lekarskiej w Warszawie oraz wiceprezesem Naczelnej Rady Lekarskiej.

Dymisję Marka Twardowskiego, którego zastąpił ma Włodarczyk, premier przyjął 20 grudnia.

Powodem dymisji Twardowskiego miał być spór lekarzy rodzinnych skupionych w Federacji Porozumienie Zielonogórskie, którego współzałożycielem był Twardowski, z NFZ o kontrakty na 2011 r. oraz opóźnienie wejścia w życie listy leków refundowanych, na której miały znaleźć się analogi insulinowe.

Twardowski pod koniec października informował, że długo działające analogi insulinowe znajdą się na liście leków refundowanych. Wyjaśniał, że środki na refundacje pochodzą z oszczędności, które powstały dzięki korzystnym negocjacjom z koncernami farmaceutycznymi. Tak się jednak nie stało - długo działające analogi insulinowe nie znalazły się na liście leków refundowanych; mają być bezpłatne dzięki wpisaniu ich w program terapeutyczny, którego projekt ma być gotowy do końca roku. (PAP)

pro/ pz/ jra/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)