Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Kopacz, Fedak, Balicki, Sośnierz w debacie; bez przedstawiciela PiS

0
Podziel się

Minister zdrowia Ewa Kopacz, minister pracy i polityki społecznej Jolanta
Fedak, b. minister zdrowia Marek Balicki oraz b. prezes NFZ Andrzej Sośnierz - to reprezentanci PO,
PSL, SLD i PJN w piątkowej debacie przedwyborczej. PiS nie weźmie w niej udziału.

bEicTtkl

Minister zdrowia Ewa Kopacz, minister pracy i polityki społecznej Jolanta Fedak, b. minister zdrowia Marek Balicki oraz b. prezes NFZ Andrzej Sośnierz - to reprezentanci PO, PSL, SLD i PJN w piątkowej debacie przedwyborczej. PiS nie weźmie w niej udziału.

Debata w TVN24, którą poprowadzi dziennikarka "Faktów" TVN Katarzyna Kolenda-Zaleska, poświęcona będzie tematyce służby zdrowia i polityki społecznej. Rozpocznie się o godz. 19.25 i potrwa godzinę.

O tym, że PO będzie reprezentować w piątkowej debacie minister zdrowia Ewa Kopacz, poinformowała PAP w czwartek rzeczniczka sztabu Platformy Obywatelskiej Małgorzata Kidawa-Błońska. Szef sztabu PSL Eugeniusz Grzeszczak powiedział, że przedstawicielem ludowców będzie minister pracy i polityki społecznej Jolanta Fedak.

bEicTtkn

Biuro Prasowe SLD poinformowało, że Sojusz reprezentować będzie b. minister zdrowia Marek Balicki. Z kolei z ramienia PJN w debacie udział weźmie b. szef NFZ Andrzej Sośnierz - poinformował PAP rzecznik sztabu PJN Jacek Pilch.

W debacie nie weźmie udziału przedstawiciel PiS. "TVN to nie jest miejsce, gdzie można zorganizować rzetelną i obiektywną debatę. W Polsce jest tak, że media publiczne są przejęte przez PO i PSL, a prywatne mają swoje sympatie polityczne" - uzasadnił tę decyzję rzecznik PiS Adam Hofman.

Pytany o możliwość uczestnictwa PiS w dalszych debatach, Hofman odpowiedział: "Będę przyglądał się jakości piątkowej debaty. Jestem tego ciekaw. Nie mam jednak większych złudzeń. Zobaczymy".

Decyzja o przeprowadzeniu sześciu debat przedwyborczych w ciągu 5 tygodni, z których pierwsza odbędzie się w piątek, zapadła na poniedziałkowym spotkaniu szefów sztabów wyborczych partii zasiadających w parlamencie. Spotkali się oni, by ustalić szczegółowe reguły przeprowadzenia debat. Szef sztabu PiS Tomasz Poręba wyszedł wówczas ze spotkania przed jego zakończeniem i oświadczył dziennikarzom, że PiS podtrzymuje propozycję zorganizowania przedwyborczych debat z przedstawicielami koalicji PO-PSL w swoim centrum programowym na ul. Nowogrodzkiej (siedziba PiS w Warszawie).

bEicTtkt

Zgodnie z ustaleniami sztabów wyborczych PO, PSL SLD i PJN tematem rozmowy będzie służba zdrowia i polityka społeczna.

Jak poinformowała TVN24, zaproszenie na debatę zostało wysłane również do sztabu PiS.(PAP)

sdd/tgo/mrr/ajg/ par/ mag/

bEicTtkO
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)