Notowania

nowicka
04.02.2013 12:22

Kopacz: Nie będę uczestniczyć w teatrzyku Palikota

Marszałek Sejmu Ewa Kopacz wysoko ocenia pracę Wandy Nowickiej jako wicemarszałka Sejmu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(kprm.gov.pl)

Marszałek Sejmu Ewa Kopacz powiedziała w poniedziałek, że wysoko ocenia pracę Wandy Nowickiej jako wicemarszałka Sejmu. W kontekście wniosku o odwołanie Nowickiej z prezydium Sejmu Kopacz zadeklarowała, że nie będzie uczestniczyć w _ teatrzyku Janusza Palikota _.

W ocenie Kopacz, Wanda Nowicka i Anna Grodzka stały się _ ofiarami politycznego cynizmu Janusza Palikota _.

_ - Palikot staje się politycznym macho, który mówi: ja wam pokażę kobitki, gdzie jest wasze miejsce w polityce. Tak nie może być. Na to nie ma mojej zgody. Kobiety są równie wartościowymi politykami jak panowie. Chciałabym, żeby o tym pamiętał Janusz Palikot wtedy, kiedy będzie rozgrywał swoje cyniczne, polityczne sprawy używając do tego kobiet. (...) Ja nie będę uczestniczyć w teatrzyku pana Palikota _ - powiedziała Kopacz dziennikarzom w Sejmie.

Zapowiedziała też, że wniosek o odwołanie Nowickiej ze stanowiska wicemarszałka będzie rozpatrywany na wtorkowym posiedzeniu prezydium Sejmu.

Półtora tygodnia temu klub Ruchu Palikota wycofał poparcie dla Nowickiej, jako wicemarszałka Sejmu. Decyzja ta to pokłosie przyjęcia przez nią nagrody za 2012 rok - nagrody takie otrzymali wszyscy wicemarszałkowie oraz marszałek Sejmu; wszyscy też ostatecznie zapowiedzieli przekazanie nagród na cele społeczne.

W ubiegłym tygodniu na kolejnym posiedzeniu klubu posłowie Ruchu zdecydowali, że nową kandydatką na wicemarszałka Sejmu będzie posłanka Anna Grodzka.

Sejm odwołuje wicemarszałka Sejmu, na wniosek złożony przez co najmniej 15 posłów, bezwzględną większością głosów, w obecności co najmniej połowy ustawowej liczby posłów.

Tagi: nowicka, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz