Notowania

wiadomości
20.03.2011 17:50

Kopacz: protestujące pielęgniarki wprowadziły mnie w błąd

Minister zdrowia Ewa Kopacz oświadczyła w niedzielę, że przedstawicielki Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych podczas negocjacji wprowadziły ją w błąd. Rozmowy zostały przerwane.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Minister zdrowia Ewa Kopacz oświadczyła w niedzielę, że przedstawicielki Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych podczas negocjacji wprowadziły ją w błąd. Rozmowy zostały przerwane. *

Kopacz podkreśliła, że Ministerstwo Zdrowia przedstawiło pielęgniarkom zabezpieczenia mające na celu ochronę przed przymuszaniem ich do pracy na podstawie umów cywilnoprawnych, czyli kontraktów. "Dzisiaj okazało się, że nie jest ważne zabezpieczanie, ważne jest to, aby wyeliminować z wolnego rynku zatrudnienia taką formę, jaką jest umowa kontraktowa" - dodała.

"Przez cztery dni wprowadzano mnie w błąd. Byłam na każde zawołanie pań, rozmawialiśmy długie godziny" - podkreśliła minister zdrowia. Zaznaczyła, że możliwość zatrudniania pielęgniarek na podstawie kontraktów istnieje od 1998 r. Przypomniała, że w 2005 r. Trybunał Konstytucyjny orzekł, że nie można zakazywać pracy na podstawie kontraktów.

Niedzielne negocjacje pielęgniarek z minister Kopacz i wiceministrem Jakubem Szulcem zakończyły się bez porozumienia. Przedstawicielki OZZPiP od czwartku okupują sejmową galerię; domagają się wprowadzenia zakazu zatrudniania ich w szpitalach na podstawie kontraktów. (PAP)

pro/ dym/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz