Notowania

wiadomości
16.11.2012 07:26

KOPD rozpoczął zbiórkę pieniędzy na rzecz dzieci ofiar przemocy

Komitet Ochrony Praw Dziecka rozpoczął Wielką Zbiórkę Świąteczna na rzecz swoich podopiecznych. Zbiórka potrwa do końca stycznia 2013 r., a zebrane pieniądze pomogą dzieciom - ofiarom przemocy.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Komitet Ochrony Praw Dziecka rozpoczął Wielką Zbiórkę Świąteczna na rzecz swoich podopiecznych. Zbiórka potrwa do końca stycznia 2013 r., a zebrane pieniądze pomogą dzieciom - ofiarom przemocy. *

Zbiórka jest organizowana w ramach kampanii "Życie bez przemocy", której celem jest pomoc dzieciom doświadczającym przemocy, a także uwrażliwienie społeczeństwa na symptomy agresji w najbliższym otoczeniu.

Organizatorzy kampanii zwracają uwagę, że w ostatnim czasie temat przemocy wobec dzieci bardzo często podnoszony jest przez media; z całej Polski płynie wiele niepokojących doniesień o przypadkach przemocy fizycznej i psychicznej, którą stosują dorośli wobec dzieci. Kampania "Życie bez przemocy" jest odpowiedzą na te sygnały.

"W naszej codziennej pracy bardzo często przekonujemy się o tym, że ludzie nie wiedzą, czym jest przemoc, szczególne psychiczna czy emocjonalna. Niestety niewiedza ta prowadzi często do tragedii, których ofiarami padają najmłodsi. Nasza kampania ma za zadanie pomóc rodzicom i opiekunom zdiagnozować zachowania prowadzące do takich sytuacji i zachęcić ich do podjęcia próby rozwiązania problemu poprzez skorzystanie z pomocy psychologa lub poddanie się terapii rodzinnej" - podkreśliła przewodnicząca KOPD Mirosława Kątna.

Wielu podopiecznych KOPD to dzieci, które doznały przemocy ze strony swoich najbliższych: rodziców, rodzeństwa czy kolegów w szkole. KOPD organizuje dla nich kompleksową pomoc psychologiczną, na którą składają się diagnoza i indywidualnie dobrana terapia prowadzona przez psychologa, pedagoga, seksuologa.

"Udzielenie fachowej pomocy terapeutycznej jest niezwykle ważne dla dalszego rozwoju młodego człowieka - ofiary agresji. Równie ważne jest także przeciwdziałanie przemocy. Jestem przekonany, że dzięki tej kampanii, poprzez wskazywanie konkretnych sytuacji w naszym najbliższym otoczeniu, które wymagają interwencji, uda się uwrażliwić społeczeństwo na problem przemocy wobec najmłodszych" - zaznaczył rzecznik praw dziecka Marek Michalak, który objął kampanię patronatem honorowym.

Kampanii towarzyszy akcja informacyjna na temat przemocy - jak jej przeciwdziałać, jak ją rozpoznawać i w jaki sposób reagować. W sklepach SMYK, w których prowadzona jest zbiórka, rozdawane będą specjalnie przygotowane ulotki na ten temat. KOPD planuje również akcję informacyjną skierowaną do mediów poświęconą tematowi przemocy wobec dzieci.

Partnerem strategicznym kampanii "Życie bez przemocy" jest sieć sklepów SMYK.(PAP)

akw/ pz/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz