Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Korea Płn.: Phenian poinformował o zatrzymaniu Amerykanina

0
Podziel się

Korea Północna poinformowała w czwartek o zatrzymaniu Amerykanina
pod zarzutem przekroczenia jej granicy z Chinami. Według oficjalnej agencji prasowej KCNA,
mężczyzna został zatrzymany w ub. poniedziałek i jest obecnie przesłuchiwany.

bEitKZMB

Korea Północna poinformowała w czwartek o zatrzymaniu Amerykanina pod zarzutem przekroczenia jej granicy z Chinami. Według oficjalnej agencji prasowej KCNA, mężczyzna został zatrzymany w ub. poniedziałek i jest obecnie przesłuchiwany.

KCNA nie podała nazwiska zatrzymanego ani żadnych bliższych szczegółów.

Był to już drugi taki incydent w ciągu ostatnich tygodni. W końcu grudnia ub. r. władze w Phenianie poinformowały o zatrzymaniu obywatela amerykańskiego za "nielegalne wejście" na terytorium Korei Północnej przez granicę z Chinami.

bEitKZMD

Również wtedy nie podano nazwiska zatrzymanego, ale według agencji Associated Press był to najprawdopodobniej Robert Park, amerykański misjonarz, który miał przekroczyć zamarzniętą rzekę graniczną aby podnieść problem praw człowieka w Korei Północnej.

Amerykańskie służby konsularne starają się nawiązać kontakt z zatrzymanym za pośrednictwem ambasady Szwecji w Phenianie.

USA nie utrzymują stosunków dyplomatycznych z Koreą Północną. Oba państwa są formalnie w stanie wojny bowiem Wojna Koreańska, którą toczyły w latach 1950-53 zakończyła się porozumieniem rozejmowym a nie układem pokojowym. (PAP)

jm/

bEitKZMJ

5559747

bEitKZNe
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)