Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Korea Północna grozi atakiem, jeśli ONZ ją potępi

0
Podziel się:

Phenian stanowczo zaprzecza atakowi na okręt Korei Płd.

Korea Północna grozi atakiem, jeśli ONZ ją potępi
(Senior Airman Jeffrey Allen<br>/CC/UNC - CFC - USFK)

Korea Północna ostrzegła, że jej wojsko odpowie zbrojnie, jeśli Rada Bezpieczeństwa ONZ zakwestionuje lub potępi ją za zatopienie okrętu marynarki wojennej Korei Południowej. Phenian stanowczo zaprzecza atakowi na południowokoreańską korwetę.

Na rzadkiej konferencji prasowej ambasador Korei Północnej Sin Son Ho zażądał dopuszczenia północnokoreańskiej wojskowej ekipy dochodzeniowej do miejsca zatopienia okrętu w celu zbadania rezultatów południowokoreańskiego śledztwa _ w sposób obiektywny i naukowy _.

Dyplomata uznał obecną sytuację za ryzykowną, gdyż _ wojna może wybuchnąć w każdej chwili (...) na Półwyspie Koreańskim z powodu nieuważnych manewrów wojskowych Korei Południowej _.

fot: PAP/EPA_ _[ ( http://static1.money.pl/i/glass.gif ) ] zobacz całą galerię(http://galerie.money.pl/korea;poludniowa;wydobycie;wraku;okretu,galeria,3587,0.html)Sin nazwał zarzuty Seulu _ farsą, uknutą przez USA i Koreę Południową na potrzeby celów politycznych _. Według niego Południe sfabrykowało rezultaty śledztwa _ od A do Z _.

Jeśli miejsce zdarzenia odwiedzi północnokoreańska ekipa śledcza, _ wszystko się wyjaśni _ - zaznaczył.

_ - Korea Północna nikogo nie oskarża o zatopienie 26 marca 1200-tonowej korwety Cheonan, na pokładzie której zginęło 46 południowokoreańskich marynarzy _ - powiedział ambasador. Podobnie jak wcześniej jego rząd powtórzył, że okręt uderzył w skały.

Dyplomata zorganizował konferencję prasową dzień po prezentacjach obu państw koreańskich w Radzie Bezpieczeństwa ONZ, dotyczących zatopienia statku.

Później Rada w swym oświadczeniu napisała, iż jest zaniepokojona, że zatopienie okrętu naraża na niebezpieczeństwo proces pokojowy na Półwyspie Koreańskim. RB ONZ wezwała Seul i Phenian do powstrzymania się od działań prowokacyjnych.

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)