Notowania

wybory 2011
31.08.2011 19:25

Korwin-Mikke twierdzi, że się liczy. Jego partia nie wystartuje w całej Polsce

Janusz Korwin-Mikke poinformował, że jego komitetowi wyborczemu - KW Nowa Prawica Janusza Korwin-Mikke - udało się do tej pory zarejestrować listy wyborcze w 21 okręgach wyborczych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Mohylek/CC/Wikipedia)

*Janusz Korwin-Mikke poinformował, że jego komitetowi wyborczemu - KW Nowa Prawica Janusza Korwin-Mikke - udało się do tej pory zarejestrować listy wyborcze w 21 okręgach wyborczych. *Janusz Korwin-Mikke zaznaczył, że wakacje nie sprzyjały zbieraniu podpisów. Poinformował, że Nowa Prawica będzie prowadzić kampanię przede wszystkim w internecie. Tam, jak podkreślił, liczą się tylko dwie partie - Nowa Prawica i Platforma Obywatelska. Zdaniem polityka, przy małej frekwencji w wyborach, jego ugrupowanie ma szanse na to, by dostać się do parlamentu.

_ - Ostatnia informacja z PKW jest taka, że mamy zarejestrowane 21 list wyborczych _ - powiedział Korwin-Mikke. Wyjaśnił, że w ostatnich godzinach doszły m.in. listy: radomska i rybnicka, a w trakcie rejestracji są jeszcze listy: warszawska, podwarszawska, gdańska i gdyńska.

Przyznał jednak, że prawdopodobnie Komitet Wyborczy wystawi kandydatów tylko w 22-24 na 41 okręgów wyborczych.

_ - Chcieliśmy zarejestrować listy we wszystkich okręgach, jednak nie zrobiliśmy jednej rzeczy: trzeba było zgłosić listy w tych wszystkich pozostałych okręgach, bez zaświadczenia z PKW, a dopiero następnego dnia donieść to zaświadczenie i byłoby po problemie _ - zaznaczył.

O północy minął termin rejestracji list wyborczych. Zgodnie z Kodeksem wyborczym, komitet wyborczy, który zarejestrował do wtorku do godz. 24 listy kandydatów co najmniej w połowie okręgów wyborczych, uprawniony jest do zgłoszenia dalszych list bez poparcia zgłoszenia podpisami wyborców.

7 komitetów wyborczych zarejestrowało swoje listy do Sejmu w ponad połowie okręgów, co daje im prawo do startu w całym kraju, bez konieczności składania dodatkowych podpisów. To partie sejmowe oraz Ruch Palikota i Polska Partia Pracy. O północy minął termin rejestracji list wyborczych w okręgowych komisjach wyborczych.

Listy wyborcze. Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/47/t155183.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/znamy;kandydatow;na;poslow;i;senatorow,201,0,900553.html) Znamy kandydatów na posłów i senatorów O północy minął termin zgłaszania list do okręgowych komisji wyborczych. Nie wszyscy zdążyli się zarejestrować, a niektóre zgłoszenia wymagają poprawek.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/10/t116490.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/listy;wyborcze;dzis;wazny;termin,37,0,899621.html) Ważna data w kampanii. Mają czas do północy Okręgowe komisje wyborcze przyjmują zgłoszenia list kandydatów do północy.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/233/t154857.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/po;przyjela;listy;wyborcze;jedynki;bez;niespodzianek,165,0,896677.html) Listy PO są ostateczne. Czym zaskoczyli? Zarząd Platformy Obywatelskiej przyjął ostateczny kształt list wyborczych. Władze PO zdecydowały m.in., że były poseł SLD Witold Gintowt-Dziewałtowski wystartuje z list PO do Senatu z Elbląga.
Tagi: wybory 2011, janusz korwin-mikke, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, pap
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz