Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Kosiniak-Kamysz: bezrobocie w sierpniu spadło 0,1 proc.

0
Podziel się

Bezrobocie w sierpniu spadło o 0,1 proc. i wynosi obecnie 13 proc. -
poinformował minister pracy i polityki społecznej Władysław Kosiniak-Kamysz. Zapowiedział, że
jeszcze w poniedziałek ponowi wniosek do ministra finansów o odblokowanie pół miliarda złotych z
Funduszu Pracy.

bEriDzFN

Bezrobocie w sierpniu spadło o 0,1 proc. i wynosi obecnie 13 proc. - poinformował minister pracy i polityki społecznej Władysław Kosiniak-Kamysz. Zapowiedział, że jeszcze w poniedziałek ponowi wniosek do ministra finansów o odblokowanie pół miliarda złotych z Funduszu Pracy.

Kosiniak-Kamysz podkreślił, że gdyby zsumować rejestrowane bezrobocie za ostatnie pół roku, to okazałoby się, że 250 tys. osób znalazło w tym okresie pracę. Jak podkreślił, to o 50 tys. więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.

Minister uczestniczył w prezentacji wyników badań firmy Randstad na temat rynku pracy. Pokazały one m.in., że 39 proc. firm zwiększyło zatrudnienie w ostatnim półroczu. Dwie trzecie firm (64 proc.) twierdzi też, że czynnikiem zachęcającym do zwiększania zatrudnienia mogłoby być dofinansowanie szkoleń dla pracowników.

bEriDzFP

Minister podkreślił, komentując wyniki badań, że takie wnioski utwierdzają jego "determinację w walce" o pół miliarda złotych z Funduszu Pracy na aktywizację zawodową.(PAP)

js/ akw/ bos/ mow/

bEriDzGq
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)