Notowania

wiadomości
14.01.2012 09:21

Kosiniak-Kamysz: KRUS działa sprawnie

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego (KRUS) działa sprawnie, a koszty jej obsługi są niewielkie - uważa minister pracy Władysław Kosiniak-Kamysz. Podkreślił, że połęczenie KRUS z ZUS nie uzdrowi sytuacji funduszów ubezpieczeń społecznych.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego (KRUS) działa sprawnie, a koszty jej obsługi są niewielkie - uważa minister pracy Władysław Kosiniak-Kamysz. Podkreślił, że połęczenie KRUS z ZUS nie uzdrowi sytuacji funduszów ubezpieczeń społecznych. *

"Wbrew temu, co sądzi wielu, KRUS nie jest wymysłem komunistycznym, ale europejskim. Funkcjonuje od XIX wieku m.in. w Niemczech i Francji, Austrii i Finlandii" - powiedział PAP minister.

Dodał, że "KRUS jest w Polsce instytucją sprawnie funkcjonującą". "Jest dobra ściągalność składek, koszty jej obsługi są niewielkie. Otwartość ze strony PSL na reformę tej instytucji jest" - mówił.

Jego zdaniem "połączenie tej instytucji z ZUS nie uzdrowi generalnej sytuacji funduszów ubezpieczeń społecznych". "To nie jest złoty środek - ci rolnicy emeryci-renciści muszą się w jakimś systemie znaleźć" - powiedział PAP.

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego jest instytucją państwową, odpowiedzialną za ubezpieczenie społeczne rolników. W KRUS ubezpieczonych jest ok. 1,5 mln rolników.

Łukasz Osiński (PAP)

luo/ akw/ amac/ jbr/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz