Notowania

wiadomości
22.07.2011 18:53

Koszalin: Młodzież wystawi bajki w teatrze

Cztery bajki połączone w jeden spektakl wystawi w sobotę na deskach Bałtyckiego Teatru Dramatycznego w Koszalinie (Zachodniopomorskie) młodzież uczestnicząca w projekcie "Lato w Teatrze."

Podziel się
Dodaj komentarz

*Cztery bajki połączone w jeden spektakl wystawi w sobotę na deskach Bałtyckiego Teatru Dramatycznego w Koszalinie (Zachodniopomorskie) młodzież uczestnicząca w projekcie "Lato w Teatrze." *

Praca nad przedstawieniem zatytułowanym "4 strony świata, czyli bajki, baśnie różnych kultur - jak poinformowała PAP specjalistka ds. promocji teatru Izabela Rogowska - trwała dwa tygodnie.

Młodzież przygotowała cztery opowieści: indonezyjską "Zaczarowaną rzekę", chińską "Cesarz i szewc", indiańską "Hanuaute" i polską "Legendę o Smoku Wawelskim."

Każda z nich została zrealizowana w innej technice. Bajka indonezyjska będzie przestawiona w teatrze cieni, chińska w teatrze masek, indiańska w technice lalkowej, zaś polska za pomocą kukieł.

Prowadzeni przez pracowników Bałtyckiego Teatru Dramatycznego uczestnicy warsztatów nie tylko przygotowali część sceniczną spektaklu, ale również jego scenografię, oświetlenie i oprawę dźwiękową. Odpowiadali także za promocję widowiska.

W warsztatach wzięło udział 29 uczniów szkół ponadgimnazjalnych w wieku od 15 do 17 lat. Izabela Rogowska poinformowała, że zainteresowanie uczestnictwem w tegorocznej edycji "Lata w teatrze" było tak duże, że trzeba było przeprowadzić casting wśród chętnych.

"Lato w teatrze" to wspólny projekt Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie. Tegoroczna edycja warsztatów jest czwartą odsłoną "Lata w teatrze". Uczestniczy w niej 30 placówek kulturalnych z całej Polski.

W Bałtyckim Teatrze Dramatycznym warsztaty odbywają się po raz drugi. W zeszłym roku młodzież przygotowała "Olbrzyma w czerwonych skarpetkach" pióra Pierre'a Gripariego. Spektakl wystawiono w pozakonkursowej części Międzynarodowego Festiwalu Teatrów dla Dzieci i Młodzieży Korczak w Warszawie. (PAP) sibi/ abe/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz