Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Koszalin: Przetarg na meble do nowej filharmonii

0
Podziel się:

Krzesła dla orkiestry, pulpity na nuty, stojaki na instrumenty, meble
biurowe, komputery i program do sprzedaży biletów na koncerty filharmoniczne chce kupić w
przetargach Urząd Miejski w Koszalinie (Zachodniopomorskie). To dwa ostatnie przetargi związane z
budową nowej siedziby filharmonii.

Krzesła dla orkiestry, pulpity na nuty, stojaki na instrumenty, meble biurowe, komputery i program do sprzedaży biletów na koncerty filharmoniczne chce kupić w przetargach Urząd Miejski w Koszalinie (Zachodniopomorskie). To dwa ostatnie przetargi związane z budową nowej siedziby filharmonii.

Wartość obu postępowań oszacowano na poniżej 200 tys. euro każdy. Oferty miasto będzie przyjmować do 23 września br. - powiedział PAP rzecznik ratusza Robert Grabowski.

Zaprojektowany przez Autorską Pracownię Architektoniczną Jacka Bułata z Poznania obiekt powstaje od 2010 r. nad rzeką Dzierżęcinką, w znajdującym się w śródmieściu zabytkowym Parku Książąt Pomorskich, obok Centrum Kultury CK 105 - tymczasowej siedziby koszalińskiej orkiestry symfonicznej.

Nowa filharmonia będzie czterokondygnacyjnym budynkiem opartym na planie nieforemnego czworokąta o powierzchni prawie 5,5 tys. m kw. z salą koncertową i zapleczem. Ściany - zachodnia i wschodnia obiektu mają być w pełni przeszklone, by można było oglądać park. Północna ściana fontowa ma być pokryta blachą cynkowo-tytanową, zaś południowa tynkiem. Na widowni o amfiteatralnym układzie przewidziano 518 miejsc. Estradę zaprojektowano tak, by mogła się na niej zmieścić 70-osobowa orkiestra i 40 chórzystów.

Inwestycja jest opóźniona o kilka miesięcy. Pierwotnie zakładano, że obiekt zostanie skończony do 30 kwietnia br. Faktycznie nastąpi dopiero jesienią br. Uroczyste otwarcie obiektu planowane jest na 7 listopada.

Opóźnienie w budowie, jak poinformował PAP Grabowski, wynikają m.in. z tego, że wykonawca prac chciał zamontować na widowni inne niż wymagane przez ratusz fotele. Były również problemy z klapami przeciwpożarowymi w kanałach wentylacyjnych - ich dostawca musiał odnowić certyfikat na te urządzenia. Trzeba było również poszerzyć drogę przeciwpożarową.

Inwestycja jest warta 31,16 mln zł. 47 proc. tej kwoty stanowi unijne dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego.(PAP)

sibi/ ls/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)