Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
06.06.2012 17:33

Koszalin: Wybrano firmę do nadzoru budowy aquaparku

Firma z Człuchowa (Pomorskie) wygrała przetarg na tzw. inżyniera kontraktu i ma nadzorować budowę aquaparku w Koszalinie (Zachodniopomorskie) - poinformował w środę PAP prezes miejskiej spółki Zarząd Obiektów Sportowych Jakub Pyżanowski.

Podziel się
Dodaj komentarz

Firma z Człuchowa (Pomorskie) wygrała przetarg na tzw. inżyniera kontraktu i ma nadzorować budowę aquaparku w Koszalinie (Zachodniopomorskie) - poinformował w środę PAP prezes miejskiej spółki Zarząd Obiektów Sportowych Jakub Pyżanowski.

W przetargu startowało 9 spółek. Proponowane ceny za nadzór nad inwestycją zaczynały się od 598 tys. zł, a kończyły na 1,4 mln zł. Najtańszą ofertę przedstawiła wybrana przez komisję przetargową firma z Człuchowa o nazwie Rejonowy Zarząd Inwestycji.

Był to drugi przetarg na inżyniera kontraktu. Od 2010 r. rolę tę pełniła spółka z Inowrocławia. W marcu br. firma ta złożyła w sądzie wniosek o ogłoszenie upadłości i Zarząd Obiektów Sportowych musiał z tego powodu zerwać z nią kontrakt, opiewający na 592 tys. zł.

Aquapark w Koszalinie ma stanąć na należącej do miasta prawie 8-hektarowej działce, znajdującej się we wschodniej części Koszalina, między Górą Chełmską a drogą krajową nr 6 Szczecin - Gdańsk.

Obiekt będzie budowany na podstawie projektu Pracowni Architektonicznej Płaskowicki & Partnerzy z Warszawy. Aquapark ma mieć 18 tys. m kw., znajdzie się w nim m.in. hala basenowa z dziką rwącą rzeką, sztucznymi falami i zjeżdżalniami, basen sportowy, kilka rekreacyjnych tarasów, jacuzzi, SPA i wypoczynkowa łąka do kąpieli słonecznych. Lustro wody ma mieć powierzchnię 1 634 m kw. Obok obiektu powstanie parking na ok. 350 pojazdów.

Budowa aquaparku ma być finansowana długoterminowym, zaciągniętym na 20 lat przez ZOS kredytem w wysokości 60 mln zł. Jego spłatę poręcza miasto. ZOS otrzymał też na inwestycję unijną dotację z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego w wysokości 8 mln zł.

W kosztorysie inwestorskim wartość aquaparku oszacowano na 73,8 mln zł. Rozpoczęcie prac planowane jest na bieżący rok. Budowa ma trwać dwa lata. Wciąż jednak nie jest do końca pewne, kto wybuduje koszaliński park wodny.

W kwietniu br. Zarząd Obiektów Sportowych wybrał w przetargu opiewającą na 84,7 mln zł ofertę Wrocławskiego Przedsiębiorstwa Budownictwa Przemysłowego nr 2 WROBIS SA. Od takiego rozstrzygnięcia do Krajowej Izby Odwoławczej sprzeciw wniosła wykluczona z postępowania kołobrzeska spółka Kornas Development, która za budowę aquaparku chciała 68,9 mln zł.

KIO sprzeciw uznała za zasadny i nakazała ponowne rozstrzenie ofert z uwzględnieniem propozycji firmy z Kołobrzegu. W maju po przeprowadzeniu ponownej procedury wyboru budowniczego, przetarg wygrał Kornas Development. Od tego rozstrzygnięcia do KIO odwołała się spółka WROBIS, zarzucając konkurentowi "złożenie nierzetelnie przygotowanych i niekompletnych kosztorysów, w których pominięto koszty istotnych z punktu widzenia inwestycji materiałów i prac budowlanych." Odwołanie to KIO ma rozpoznać 12 czerwca. (PAP)

sibi/ je/ gma/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz