Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Kownacki: w tym tygodniu pozwy przeciwko Radiu ZET i BOŚ

0
Podziel się

Szef Kancelarii Prezydenta Piotr Kownacki
zapowiedział we wtorek, że w tym tygodniu złoży w sądzie pozwy
przeciwko Radiu ZET oraz Bankowi Ochrony Środowiska o naruszenie
dóbr osobistych.

bEiZyuBh

*Szef Kancelarii Prezydenta Piotr Kownacki zapowiedział we wtorek, że w tym tygodniu złoży w sądzie pozwy przeciwko Radiu ZET oraz Bankowi Ochrony Środowiska o naruszenie dóbr osobistych. *

W ubiegłym tygodniu Radio ZET podało, że przez działalność Kownackiego BOŚ mógł stracić nawet 120 mln zł, w czasie gdy obecny szef Kancelarii Prezydenta Lecha Kaczyńskiego był wiceprezesem tego banku (1999-2001) i m.in. nadzorował w nim inwestycje w długi służby zdrowia.

Obecny prezes BOŚ Mariusz Klimaczak poinformował w zeszły wtorek, że Kownacki podpisał w 2001 r. wnioski do zarządu banku o zakup wierzytelności ZOZ-ów przez bank. Prezes BOŚ szacuje, że w latach 2001-2003 bank stracił na tych operacjach ok. 60-80 mln zł. Przedstawiciele banku informowali też, że cena po jakiej bank kupił wierzytelności ZOZ-ów w 2001 roku, była zawyżona.

bEiZyuBj

"Zamierzam pozwać zarówno dziennikarza i radio, które opublikowało to pomówienie, jak i prezesa banku i sam bank" - powiedział we wtorek w Radiu PiN Kownacki. Dodał, że pierwsze wersje pozwów zostały już napisane, a teraz są poprawiane. "Mam nadzieję, że w tym tygodniu zostaną złożone" - zaznaczył.

Podkreślił, że domagać się będzie przede wszystkim przeprosin i wpłaty określonych kwot na cele charytatywne. "Tutaj nie chodzi o kwoty, ale o to, aby te osoby przyznały, że pisały nieprawdę i zwyczajnie przeprosiły za to" - dodał. (PAP)

agy/ ura/ jra/

bEiZyuBK
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)