Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

KPCh nakazuje, by media nie informowały o "złych punktach widzenia"

0
Podziel się:

Komunistyczna Partia Chin nakazała w poniedziałek i tak już ściśle
monitorowanym mediom państwowym, aby nie informowały o - jak to ujęto - "złych punktach widzenia",
lecz zamiast tego pisały o pozytywnych historiach i promowały "socjalistyczne wartości".

Komunistyczna Partia Chin nakazała w poniedziałek i tak już ściśle monitorowanym mediom państwowym, aby nie informowały o - jak to ujęto - "złych punktach widzenia", lecz zamiast tego pisały o pozytywnych historiach i promowały "socjalistyczne wartości".

Wytyczne opublikowała oficjalna chińska agencja Xinhua.

"Media i wydawnictwa oraz osoby w nich pracujące muszą wzmocnić autoregulacje i poważnie zwiększyć poczucie odpowiedzialności i zdolności promowania kluczowych wartości socjalistycznych" - czytamy w komunikacie. Jak podkreślono, media muszą "niezłomnie podtrzymywać właściwy kierunek (myślenia) opinii publicznej".

Pod koniec ub. r. chiński parlament przyjął zmiany w prawie, które legalizują m.in. usuwanie stron internetowych zawierających "nielegalne informacje" oraz nakładają na dostawców internetu obowiązek meldowania organom nadzoru o przypadkach umieszczenia takich informacji.

W Państwie Środka internet jest promowany jako narzędzie w biznesie i edukacji, jednak zakazane są w nim treści uważane za wywrotowe lub nieprzyzwoite. Blokowane są m.in. zagraniczne strony należące do obrońców praw człowieka i działaczy na rzecz Tybetu oraz niektóre portale informacyjne. Kontrolę sieci zwiększono po wybuchu arabskiej wiosny, która obaliła rządy m.in. w Egipcie i Tunezji. (PAP)

cyk/ ro/

15358656 arch.

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)