Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

KPCh nakazuje, by media nie informowały o "złych punktach widzenia"

0
Podziel się:

Wytyczne opublikowała oficjalna chińska agencja Xinhua.

KPCh nakazuje, by media nie informowały o "złych punktach widzenia"
(Xinhua News/East News)

Komunistyczna Partia Chin nakazała i tak już ściśle monitorowanym mediom państwowym, aby nie informowały o - jak to ujęto - _ złych punktach widzenia _, lecz zamiast tego pisały o pozytywnych historiach i promowały _ socjalistyczne wartości _.

Wytyczne opublikowała oficjalna chińska agencja Xinhua.

_ Media i wydawnictwa oraz osoby w nich pracujące muszą wzmocnić autoregulacje i poważnie zwiększyć poczucie odpowiedzialności i zdolności promowania kluczowych wartości socjalistycznych _ - czytamy w komunikacie. Jak podkreślono, media muszą _ niezłomnie podtrzymywać właściwy kierunek (myślenia) opinii publicznej _.

Pod koniec ub. r. chiński parlament przyjął zmiany w prawie, które legalizują m.in. usuwanie stron internetowych zawierających _ nielegalne informacje _ oraz nakładają na dostawców internetu obowiązek meldowania organom nadzoru o przypadkach umieszczenia takich informacji.

W Państwie Środka internet jest promowany jako narzędzie w biznesie i edukacji, jednak zakazane są w nim treści uważane za wywrotowe lub nieprzyzwoite. Blokowane są m.in. zagraniczne strony należące do obrońców praw człowieka i działaczy na rzecz Tybetu oraz niektóre portale informacyjne. Kontrolę sieci zwiększono po wybuchu arabskiej wiosny, która obaliła rządy m.in. w Egipcie i Tunezji.

Czytaj więcej w Money.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)