Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Kraje UE wspólnie odsyłają deportowanych imigrantów

0
Podziel się:

Po raz drugi Polska wraz z innymi krajami UE
zorganizowała wspólny lot czarterowy dla deportowanych
cudzoziemców - wojskowy samolot wyleciał w poniedziałek z Krakowa
do stolicy Gruzji Tbilisi.

Po raz drugi Polska wraz z innymi krajami UE zorganizowała wspólny lot czarterowy dla deportowanych cudzoziemców - wojskowy samolot wyleciał w poniedziałek z Krakowa do stolicy Gruzji Tbilisi.

Specjalny samolot, który popołudniu wyleciał z Krakowa z trzema deportowanymi z Polski Gruzinami, miał zaplanowane lądowanie po drodze w Austrii. Przystanek ten był potrzebny, by na jego pokład trafili Gruzini zatrzymani w tym kraju oraz we Francji. W sumie do Tbilisi odesłano w ten sposób 15 osób.

Jak poinformował PAP rzecznik komendanta głównego Straży Granicznej Jarosław Żukowicz, tego typu loty organizowane są na podstawie decyzji Rady Europy z 2004 r. dotyczącej wspólnych lotów czarterowych.

Zgodnie z nią, kraje członkowskie dzielą się kosztami odsyłania samolotem nielegalnych imigrantów - w zależności od liczby deportowanych cudzoziemców. Każdy z krajów uczestniczących w takiej akcji, zapewnia też lekarza oraz konwojentów.

Poprzedni taki lot odbył się w kwietniu. Specjalny samolot wyleciał także z Polski. Na jego pokładzie byli nielegalni imigranci m.in. z Nigerii i Wybrzeża Kości Słoniowej, zatrzymani w Polsce i Niemczech. (PAP)

pru/ pz/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)