Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kraków: Cztery biurowce powstały w pierwszym etapie Bonarka for Business

0
Podziel się:

Węgierska firma developerska TriGranit zakończyła pierwszy etap budowy
kompleksu biurowego Bonarka for Business (B4B) w Krakowie, w ramach którego powstały cztery
biurowce. Zdecydowano też o rozpoczęciu drugiego etapu inwestycji z trzema kolejnymi budynkami.

Węgierska firma developerska TriGranit zakończyła pierwszy etap budowy kompleksu biurowego Bonarka for Business (B4B) w Krakowie, w ramach którego powstały cztery biurowce. Zdecydowano też o rozpoczęciu drugiego etapu inwestycji z trzema kolejnymi budynkami.

Jak przypomniał we wtorek prezes TriGranit Development Polska Tomasz Lisiecki, inwestycja rozpoczęła się w 2008 roku, ale niemal od razu została wstrzymana na 1,5 roku z powodu wybuchu światowego kryzysu finansowego. Po jej wznowieniu w kolejnych latach powstały cztery 7-kondygnacyjne biurowce klasy A, zlokalizowane w bliskim sąsiedztwie centrum handlowego Bonarka City Center.

"Teraz chyba już na zawsze możemy odłożyć nazwę, która dotychczas towarzyszyła temu miejscu - +fabryka kurzu na Podgórzu+" - mówił Lisiecki.

Według niego inwestor rozpoczął już realizację drugiego etapu centrum biurowego B4B, na który złożą się trzy kolejne budynki, oferujące łącznie około 30 tys. metrów kwadratowych nowoczesnej powierzchni biurowej. Pierwszy z nich zostanie oddany do użytku w pierwszym kwartale 2015 roku.

Przedstawiciele węgierskiej firmy ocenili, że rozpoczęta inwestycja cieszy się już dużym zainteresowaniem wśród potencjalnych najemców. "Liczymy, że nasze kolejne budynki odniosą podobny sukces, jak te z poprzedniej fazy" - podkreślił Lisiecki.

Dotychczas swoje centra usługowe zlokalizowały w B4B takie międzynarodowe podmioty jak m.in.: Alexander Mann Solutions, State Street, Euroclear, Herbalife, Weatherford, Cryptotech czy Lufthansa.

Jak podkreślił dyrektor generalny grupy TriGranit Development Corporation Arpad Torok, Polska jest dla węgierskiego dewelopera jednym z najważniejszych rynków w Europie.

Firma, która wyspecjalizowała się w przekształcaniu terenów poprzemysłowych w centra handlowe połączone z biurowcami, zainwestowała do tej pory w Krakowie, Katowicach i Poznaniu. Kosztem ponad 1 mld euro wybudowała w tych miastach 650 tys. metrów kwadratowych powierzchni handlowej i biurowej pod wynajem. (PAP)

rgr/ pad/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)