Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kraków: Festiwal Synestezje. Muzyka. Plastyka. Słowo - w weekend

0
Podziel się:

Konkursy: muzyczny, fotograficzny, plastyczny, a także koncerty wokalistów
Marii Peszek i Dawida Podsiadło - to główne punkty programu Festiwalu Synestezje. Muzyka. Plastyka.
Słowo. Impreza odbędzie się w krakowskim klubie Studio w weekend.

Konkursy: muzyczny, fotograficzny, plastyczny, a także koncerty wokalistów Marii Peszek i Dawida Podsiadło - to główne punkty programu Festiwalu Synestezje. Muzyka. Plastyka. Słowo. Impreza odbędzie się w krakowskim klubie Studio w weekend.

Ubiegłoroczną, pierwszą edycję tego dwudniowego wydarzenia Fundacja Studentów i Absolwentów AGH "Academica" zorganizowała pod nazwą Sophiscapes. Muzyka. Plastyka Słowo. "W tym roku zastąpiliśmy nazwę Sophiscapes słowem Synestezje i pod takim szyldem planujemy organizować festiwal w kolejnych latach. Uznaliśmy, że polskie określenie - Synestezje - jest bardziej odpowiednie dla imprezy promującej polską kulturę" - powiedziała PAP przedstawicielka organizatora Beata Kiełbasa.

Festiwal ma dawać szansę młodym artystom na prezentację twórczości muzycznej, plastycznej, fotograficznej oraz umożliwiać im wymianę doświadczeń podczas warsztatów słowa, poświęconych m.in. komponowaniu tekstów. "Polacy nie powinni mieć żadnych kompleksów, bo ich kreacje niczym nie odstają od światowej sztuki" - podkreśliła przedstawicielka organizatora.

Konkurs muzyczny jest jednym z najważniejszych punktów programu festiwalu. Cztery młode zespoły - Bogacz, Othalan, Buenos Agres, WALFAD - wybrane przez jury i internautów zaprezentują swoją twórczość na żywo w sobotę. Laureat przeglądu wystąpi również w niedzielę podczas finału wydarzenia.

W ramach Synestezji odbędą się koncerty wokalistów, którzy zdobyli już uznanie. I tak w sobotę wystąpi Dawid Podsiadło. Zaśpiewa on utwory z albumu "Comfort and Happiness". "Ten młody artysta jest jednym z najciekawszych debiutantów na polskiej scenie muzycznej, a +Comfort and Happiness+ stał się bestsellerem oraz dowodem na dojrzałość artystyczną młodego muzyka" - opisała przedstawicielka organizatora.

Dzień później krakowianie i turyści posłuchają wokalistyki i aktorki Marii Peszek. Artystka zaprezentuje swój dorobek z wszystkich trzech albumów "Miasto mania", "Maria Awaria", "Jezus Maria Peszek". Część piosenek zyska nowe aranżacje. "To będzie rodzaj podróży w czasie. Ponowne spotkanie z manią z miasta i Marią Awarią cieszy mnie. Jestem ciekawa jak wypadną w połączeniu z Jezus Marią" - powiedziała Peszek.

Ponadto w programie festiwalu znalazły się m.in. wystawa malarstwa, fotografii i wideo-artu, a także warsztaty taneczno-plastyczne.

"Synestezje z pewnością zasieją twórczy ferment - będzie to wydarzenie naprawdę dużego formatu" - zapewniła PAP przedstawicielka organizatora. (PAP)

bko/ abe/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)