Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Kraków: Rozpoczął się Marsz Tradycji i Kultury

0
Podziel się:

Na krakowskim Rynku rozpoczął się w sobotę
Marszu Tradycji i Kultury, który organizuje Młodzież Wszechpolska.
Według szacunków policji, uczestniczy w nim ok 200 osób.
Manifestacja odbywa się pod hasłem "Rodzina daje życie".

Na krakowskim Rynku rozpoczął się w sobotę Marszu Tradycji i Kultury, który organizuje Młodzież Wszechpolska. Według szacunków policji, uczestniczy w nim ok 200 osób. Manifestacja odbywa się pod hasłem "Rodzina daje życie".

Demonstranci chcą z Rynku Głównego ulicą Floriańską dotrzeĆ pod Barbakan, w sąsiedztwo placu Matejki, z którego o godz. 13.00 ma wyruszyć Marsz Tolerancji.

Demonstranci niosą transparenty: "Stop dewiacji", "Leczcie się", "Smok wawelski woli dziewice", "Homo go home". oraz wznoszą okrzyki: "Pedofile, lesby, geje, cała Polska z was się śmieje", "Rynek krakowski nie jest gejowski".

"Chcemy zatrzymać homoseksualny +terroryzm+ wobec normalnej części społeczeństwa" - mówił do zebranych Marcin Stroński, prezes Okręgu Małopolskiego Młodzieży Wszechpolskiej.

Prezes MW Konrad Bonisławski podkreślał z kolei, że to Młodzież "reprezentuje poglądy +zdrowej+ części społeczeństwa". Jak dodał, "obecnie mamy do czynienia z sytuacją, gdy mniejszościowe grupy uzurpują sobie prawo do wypowiadania się w imieniu większości Polaków i temu należy się przeciwstawić".

Działacze Młodzieży Wszechpolskiej zapowiedzieli, że jeśli manifestanci napotkają na swojej drodze Marsz Tolerancji z udziałem m.in. gejów i lesbijek, zablokują go.

U 16-latka który przyszedł na sobotnią manifestację, policja znalazła w plecaku petardy. Chłopak zostanie przekazany rodzicom.

Na trasie Marszu Tolerancji z udziałem m.in. gejów i lesbijek zamierzają pikietować także inni jego przeciwnicy, działacze Narodowego Odrodzenia Polski. (PAP)

wos/drag/ par/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)