Notowania

wiadomości
28.03.2011 16:02

Kraków: Rozpoczyna się program "Ogrody Nowej Huty"

Dwa ogólnodostępne ogrody urządzą mieszkańcy krakowskiej dzielnicy Nowa Huta w ramach zainaugurowanego w poniedziałek programu "Ogrody Nowej Huty".

Podziel się
Dodaj komentarz

Dwa ogólnodostępne ogrody urządzą mieszkańcy krakowskiej dzielnicy Nowa Huta w ramach zainaugurowanego w poniedziałek programu "Ogrody Nowej Huty".

"W tym roku zaczynamy od Nowej Huty, ale mamy nadzieję, że w przyszłości pomysł się spodoba i będziemy mogli go realizować z mieszkańcami innych dzielnic Krakowa" - poinformowała kierownik Pracowni Animacji Ekologicznej Ośrodka Kultury im. C.K. Norwida w Krakowie Elżbieta Urbańska-Kłapa.

Przedsięwzięcie adresowane jest do kilkuosobowych grup mieszkańców Nowej Huty, którzy chcieliby w swoim sąsiedztwie urządzić ogólnodostępny i bezpieczny ogród. W zamierzeniu organizatorów ogród stałby się miejscem wspólnych spotkań i pielęgnacji roślin.

Spośród nadesłanych propozycji wybrane zostaną dwa projekty do realizacji. Ogrody zostaną założone we współpracy z architektem krajobrazu i doświadczonym ogrodnikiem.

"To też bardzo mocny element integrujący mieszkańców, którzy będą się tam spotykać, wymieniać doświadczeniami i roślinami, wspólnie wykonywać prace ogrodnicze" - zaznaczyła Urbańska-Kłapa.

Organizatorem przedsięwzięcia jest Ośrodek Kultury im. C.K. Norwida i właściciel dawnej huty im. Sendzimira, koncern ArcelorMittal. Honorowy patronat sprawuje nad nim prezydent Krakowa Jacek Majchrowski i przewodniczący Rady Miasta Bogusław Kośmider. (PAP)

rgr/ abe/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz