Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Kraków: Wyrok za śmiertelne pobicie miłośnika motocykli

0
Podziel się:

Na karę 5,5 roku pozbawienia wolności skazał w
poniedziałek Sąd Okręgowy w Krakowie miłośnika motocykli Tomasza
M. za śmiertelne pobicie znajomego fana tych pojazdów. Sąd zmienił
kwalifikację prawną czynu zarzucanego oskarżonemu. Prokuratura
twierdziła, że było to zabójstwo i domagała się 25 lat więzienia.

Na karę 5,5 roku pozbawienia wolności skazał w poniedziałek Sąd Okręgowy w Krakowie miłośnika motocykli Tomasza M. za śmiertelne pobicie znajomego fana tych pojazdów. Sąd zmienił kwalifikację prawną czynu zarzucanego oskarżonemu. Prokuratura twierdziła, że było to zabójstwo i domagała się 25 lat więzienia.

Na kary czterech i pół roku pozbawienia wolności skazał sąd kolejnych trzech uczestników pobicia.

Sprawa dotyczyła nieporozumień w gronie miłośników motocykli. Wszyscy oskarżeni byli ich fanami i spotykali się na różnych imprezach. W listopadzie 2004 roku postanowili rozliczyć się z dwoma innymi fanami motocykli. Ofiary zostały zwabione do garażu i tam pobite. W wyniku odniesionych obrażeń jeden z napadniętych zmarł.

Zdaniem sądu, było to pobicie ze skutkiem śmiertelnym, w którym najbardziej aktywną rolę odegrał inicjator spotkania Tomasz M. Dlatego sąd wymierzył mu karę większą od pozostałych - w wysokości czterech i pół roku pozbawienia wolności. Pozostałym oskarżonym wymierzył kary po cztery i pół roku pozbawienia wolności. Za pomoc w zwabieniu ofiar kolejny oskarżony został skazany na karę dwóch lat w zawieszeniu na pięć lat próby.

Jak podkreślił sąd, przy wymierzaniu kary wziął pod uwagę postawę oskarżonych, którzy wyrażali skruchę i przepraszali za to, co zrobili, oraz to, że ich przeprosiny przyjął ojciec ofiary.

Wyrok jest nieprawomocny.(PAP)

hp/ itm/ kaj/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)