Notowania

kraków
28.11.2008 19:04

Kraków: Zarzut usiłowania zabójstwa dla studenta prawa

(dochodzi inf. o aresztowaniu podejrzanego)

Podziel się
Dodaj komentarz

(dochodzi inf. o aresztowaniu podejrzanego)

28.11.Kraków (PAP) - Zarzut usiłowania zabójstwa i spowodowania "ciężkiego rozstroju zdrowia" postawiła w piątek krakowska prokuratura 21-letniemu studentowi prawa Jarosławowi J., który w czwartek zaatakował nożem innego studenta w czytelni.

"Na wniosek prokuratury sąd aresztował podejrzanego na trzy miesiące" - powiedziała PAP w piątek rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Krakowie, Bogusława Marcinkowska.

Do ataku doszło w czwartek w czytelni wydziału prawa i administracji UJ. Jarosław J. wyjął nóż i zaatakował siedzącego przy stoliku studenta, zadając mu ciosy w okolice szyi i obojczyka. Zaatakowany osłaniał się rękami, odwieziono go do szpitala.

Napastnik, zamknięty w czytelni, pozostał tam do przyjazdu policji. Nie znał osobiście swojej ofiary, mógł ją co najwyżej znać z widzenia.

Przesłuchany w prokuraturze przyznał się do winy i złożył obszerne wyjaśnienia, w których opisał całe zdarzenie. Wyjaśnił, że nóż typu bagnet wojskowy kupił dwa tygodnie wcześniej przez internet i że był mu on potrzebny "dla własnej obrony".

Powiedział także, że poszedł po zajęciach do czytelni, żeby się uczyć i że "wybrał tam najsilniejszego, bo nie chciał skrzywdzić słabszego".

Prokuratura prawdopodobnie zwróci się do biegłych o przebadanie go.

Za usiłowanie zabójstwa grozi kara od 8 do 15 lat pozbawienia wolności, kara 25 lat lub dożywocie. (PAP)

hp/ pz/ gma/

Tagi: kraków, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz