Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Kraków: Zmiany kursu "Pociągu Papieskiego" pomiędzy Krakowem a Wadowicami

0
Podziel się:

Od niedzieli kolej wprowadza zmiany w
rozkładzie jazdy specjalnego "Pociągu Papieskiego", który od
czerwca ubiegłego roku kursuje na trasie pomiędzy Krakowem a
Wadowicami. Powodem zmian jest słabe zainteresowanie turystów poza
sezonem.

*Od niedzieli kolej wprowadza zmiany w rozkładzie jazdy specjalnego "Pociągu Papieskiego", który od czerwca ubiegłego roku kursuje na trasie pomiędzy Krakowem a Wadowicami. Powodem zmian jest słabe zainteresowanie turystów poza sezonem. *

Jak poinformował dyrektor Małopolskiego Zakładu Przewozów Regionalnych Jacek Zadęcki, od 1 do 9 kwietnia oraz 14 i 15 kwietnia pociąg będzie jeździć raz dziennie: odjazd z Krakowa Głównego o godz. 8.55, powrót z Wadowic o godz. 14.30.

Później do końca kwietnia oraz od 1 października do 8 grudnia 2007 r. pociąg będzie kursować w przypadku zamówienia go przez grupy liczące około 100 osób. W sezonie letnim - od 28 kwietnia do 30 września 2007 r. - obowiązywać będzie rozkład jazdy z trzema kursami dziennie (wyjazdy z Krakowa Głównego o godzinach 8.55, 12.55, 16.55 oraz powroty z Wadowic o godzinach 10.30, 14.30 i 18.30).

Od 1 do 3 czerwca "Pociąg Papieski" wyjedzie do Wielkopolski, gdzie kursując na trasie Poznań - Lednica - Gniezno - Poznań będzie obsługiwał Ogólnopolskie Spotkanie Młodzieży Nad Lednicą.

Tym specjalnym pojazdem upamiętniającym pontyfikat Jana Pawła II podróżowało dotychczas ponad 80 tysięcy pasażerów - zarówno indywidualnie, jak i w zorganizowanych grupach. Pociąg nie tylko przewoził polskich pielgrzymów z różnych stron kraju, ale i turystów z Hiszpanii, Włoch, Danii, Stanów Zjednoczonych i Ukrainy.

Nowoczesny skład w barwach papieskich ma 152 fotele, osiem miejsc przystosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych, a także sprzęt umożliwiający projekcję filmów podczas podróży.

Pociąg umożliwia odwiedzenie miejsc związanych z Janem Pawłem II. Oprócz Krakowa i Wadowic - sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie-Łagiewnikach i sanktuarium pasyjno-maryjne w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Idea uruchomienia pociągu zrodziła się podczas pielgrzymki kolejarzy do sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach 3 września 2005 roku. (PAP)

rgr/ wey/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)