Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kreml: Rosja jest otwarta na współpracę jej prokuratury z ONZ, RE i UE

0
Podziel się:

Rosja opowiada się za aktywną współpracą organów prokuratury z ONZ, Radą
Europy, Unią Europejską i Międzynarodowym Stowarzyszeniem Prokuratorów (IAP) - oświadczył w
poniedziałek szef administracji prezydenta Federacji Rosyjskiej Siergiej Iwanow.

bEsAlcGd

Rosja opowiada się za aktywną współpracą organów prokuratury z ONZ, Radą Europy, Unią Europejską i Międzynarodowym Stowarzyszeniem Prokuratorów (IAP) - oświadczył w poniedziałek szef administracji prezydenta Federacji Rosyjskiej Siergiej Iwanow.

Iwanow mówił o tym, występując w imieniu Władimira Putina z trybuny obradującej od niedzieli w Moskwie XVIII Dorocznej Konferencji i Zgromadzenia Ogólnego IAP.

Przedstawiciel Kremla oznajmił, że z globalnymi zagrożeniami można walczyć tylko wspólnymi siłami. Wśród tych zagrożeń wymienił: międzynarodowy terroryzm, zorganizowaną przestępczość, handel narkotykami, legalizację pieniędzy uzyskanych w wyniku przestępczej działalności i uchylanie się od płacenia podatków.

bEsAlcGf

W moskiewskiej konferencji, która potrwa do czwartku, uczestniczy około 900 prokuratorów i przedstawicieli kilkunastu organizacji międzynarodowych, m.in. Organizacji Narodów Zjednoczonych, Rady Europy, UE i Wspólnoty Niepodległych Państw. Ponad 50 krajów reprezentują prokuratorzy generalni. Wśród nich jest też prokurator generalny RP Andrzej Seremet.

Uczestnicy dyskutują m.in. o tym, jakich norm moralnych musi przestrzegać prokurator w relacjach z władzami, policją, przestępcami, osobami poszkodowanymi, mediami i społeczeństwem obywatelskim. Konferencję zatytułowano "Prokurator a prymat prawa".

Międzynarodowe Stowarzyszenie Prokuratorów (International Association of Prosecutors), założone w 1995 roku w Wiedniu, zrzesza 250 tys. prokuratorów ze 151 państw. Są to reprezentanci 147 prokuratur oraz ponad 1700 członków indywidualnych.

Z Moskwy Jerzy Malczyk (PAP)

bEsAlcGl

mal/ kar/

bEsAlcGG
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)