Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

KRS zwrócił wniosek o wykreślenie Nowińskiej

0
Podziel się:

Krajowy Rejestr Sądowy ze względów formalnych zwrócił wniosek o wykreślenie
prof. Ewy Nowińskiej jako członka rady nadzorczej TVP. Wniosek podpisał p.o. prezes TVP Piotr
Farfał. Sąd domaga się, by wniosek został podpisany przez aktualny zarząd telewizji, zgodnie ze
sposobem reprezentowania spółki - dowiedziała się PAP w biurze prasowym sądu.

Krajowy Rejestr Sądowy ze względów formalnych zwrócił wniosek o wykreślenie prof. Ewy Nowińskiej jako członka rady nadzorczej TVP. Wniosek podpisał p.o. prezes TVP Piotr Farfał. Sąd domaga się, by wniosek został podpisany przez aktualny zarząd telewizji, zgodnie ze sposobem reprezentowania spółki - dowiedziała się PAP w biurze prasowym sądu.

"Sąd na podstawie art. 130 par. 1 Kodeksu postępowania cywilnego wezwał wnioskodawcę czyli Piotra Farfała do uzupełnienia braku formalnego we wniosku poprzez podpisanie go przez aktualny zarząd TVP zgodnie ze sposobem reprezentowania spółki" - powiedziała we wtorek PAP Katarzyna Żuchowicz z biura prasowego warszawskiego Sądu Okręgowego. Dodała, że zarząd ma na uzupełnienie wniosku siedem dni.

Sąd nie wyjaśnia, jak można interpretować zwrot wniosku podpisanego przez Farfała, z jednoczesnym apelem o podpisanie pisma przez aktualny zarząd TVP.

Według mec. Anny Bajerskiej, reprezentującej nowy zarząd TVP w składzie: Bogusław Szwedo, Małgorzata Wiśnicka-Hińcza, zwrot wniosku podpisanego przez Farfała oznacza, że sąd "powziął wątpliwość co do tego, czy Farfał rzeczywiście jest członkiem zarządu".

Dodała, że w tej sytuacji Piotr Farfał może uzupełnić wniosek o dokumenty, w których wykaże, że to on jest p.o. prezesem TVP lub złożyć zażalenie na decyzję KRS - wówczas sprawę rozpatrywałby już Sąd Okręgowy.

Wniosek o wykreślenie prof. Nowińskiej z sądowego rejestru jako członka RN TVP jest formalnością. Prof. Nowińska sama złożyła rezygnację z tej funkcji, ponieważ jednak wcześniej została zarejestrowana w KRS wpis ten musi zostać wykreślony.

Sprawą sporu o władzę w TVP zajmuje się XIII Wydział Gospodarczy w warszawskim sądzie rejonowym. Sędzia ma do rozpatrzenia trzy wnioski w sprawie TVP: pierwszy wniosek o rejestrację rady nadzorczej TVP (złożony jeszcze przez Farfała i raz już zwrócony przez sąd ze względu na brak numerów PESEL członków RN TVP), zwrócony we wtorek wniosek o wykreślenie prof. Nowińskiej oraz złożony już przez nowy zarząd TVP wniosek o wykreślenie Farfała, Andrzeja Urbańskiego i Sławomira Siwka oraz wpisanie nowych władz spółki.

Ponadto do KRS wpłynął wniosek ministra skarbu, który chce być dopuszczony do postępowania dotyczącego rejestracji władz TVP w charakterze strony.

Spór o to, kto zarządza TVP trwa od końca lipca. Wówczas Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji powołała nową Radę Nadzorczą TVP. Wyboru tego nie uznał jeden z członków KRRiT Lech Haydukiewicz i p.o. prezes TVP Piotr Farfał. Według nich wyboru rady dokonano ze złamaniem regulaminu prac KRRiT, co próbują udowodnić przed sądem. Haydukiewicz złożył też w tej sprawie zawiadomienie do prokuratury.

W konsekwencji Haydukiewicz i Farfał nie uznali też nowego zarządu telewizji, który wybrała kwestionowana przez nich RN TVP. Dlatego od 19 września w TVP mamy dwuwładzę. Nowy p.o. prezes telewizji Bogusław Szwedo oraz członek zarządu Małgorzata Wiśnicka-Hińcza obradują w siedzibie KRRiT, a Piotr Farfał - w budynku TVP. Oba zarządy wydają w tym czasie uchwały (Szwedo m.in. dyscyplinarnie zwolnił Farfała), których wzajemnie nie uznają.

W sądzie rejestrowym jako p.o. prezes TVP cały czas widnieje Piotr Farfał. (PAP)

js/ pz/ woj/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)