Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Krwawy sierpień w Afganistanie. Najgorszy od 10 lat

0
Podziel się

Wojska amerykańskie straciły w sierpniu w Afganistanie 69 swoich
żołnierzy.

Krwawy sierpień w Afganistanie. Najgorszy od 10 lat
(Staff Sgt. Michael L. Casteel/CC/U.S. Army)
bEgWKWjV

Wojska amerykańskie straciły w sierpniu w Afganistanie 69 swoich żołnierzy, co oznacza, że był to najkrwawszy dla USA miesiąc od rozpoczęcia interwencji w październiku 2001 roku - poinformowało ministerstwo obrony USA.

W środę Pentagon podawał liczbę 66 zabitych w Afganistanie Amerykanów, ale dzień później dodał do zestawienia jeszcze trzy ofiary śmiertelne.

W sierpniu 30 amerykańskich żołnierzy, w tym członkowie sił specjalnych Navy Seals, zginęło, gdy ich śmigłowiec został zestrzelony przez talibów w prowincji Wardak, w centralnym Afganistanie. Był to najgorszy pod względem liczby ofiar pojedynczy incydent w historii wojny w Afganistanie.

bEgWKWjX

Do tej pory najtragiczniejszym miesiącem był lipiec 2010 roku, z bilansem 65 zabitych Amerykanów - wynika z szacunków Pentagonu.

Zobacz także: Najnowsze wieści z linii frontu w Afganistanie (ang.):

W tym roku około 10 tys. żołnierzy USA ma opuścić Afganistan, w ramach programu wycofywania amerykańskich sił, który ma się zakończyć w 2014 roku.

bEgWKWkd
Czytaj więcej o wojnie a Afganistanie
[ ( http://static1.money.pl/i/h/147/t98707.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/ostrzal;polskiej;bazy;w;afganistanie;sa;ranni,139,0,901259.html) Ostrzelali polskich żołnierzy. Są ranni Dwóch polskich żołnierzy i pracownik wojska zostali niegroźnie ranni w wyniku ostrzału bazy Warrior.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/227/t84707.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/fatalna;pomylka;francuzow;w;afganistanie;strzelali;do;swoich,170,0,889514.html) Strzelali sami do siebie. Fatalna pomyłka Dwóch francuskich żołnierzy, którzy ponieśli śmierć na wschodzie Afganistanu, mogło zostać zabitych w wyniku wymiany ognia między własnymi wojskami.
bEgWKWky
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)