Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
terroryzm w pakistanie
17.02.2012 15:01

Krwawy zamach w Pakistanie. Dziesiątki ofiar

Dwadzieścia sześć osób zginęło, a 54 zostały ranne w samobójczym zamachu przeprowadzonym w pobliżu szyickiego meczetu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(AP/FOTOLINK/East News)

Zamachowiec-samobójca na motocyklu zdetonował ładunek wybuchowy na uczęszczanym targowisku w mieście Parachinar, głównym ośrodku plemiennego regionu Kurram. Jest 26 ofiar. Wielu zabitych to kupujący i handlarze.

Dwadzieścia sześć ofiar i 54 rannych. To bilans samobójczego zamachu przeprowadzonego w pobliżu szyickiego meczetu na północnym zachodzie Pakistanu - poinformowały miejscowe władze.

Odpowiedzialność za atak wzięła na siebie lokalna frakcja talibów. - _ Wzięliśmy na cel społeczność szyicką w Parachinarze, ponieważ była ona zaangażowana we wrogą nam działalność _ - powiedział Reuterowi przedstawiciel bojowników. Ostrzegł, by tamtejsza administracja nie stawała po stronie szyitów w sporach wyznaniowych.

W zdominowanym przez sunnitów Pakistanie szyicka mniejszość jest często celem ataków ze strony sunnickich ekstremistów, powiązanych z Al-Kaidą. Ataki szyitów na sunnitów też się zdarzają, ale należą do rzadkości.

Parachinar i region Kurram, jedyny przygraniczny region ze znaczną reprezentacją szyitów, od kilku już lat jest sceną ataków na tle wyznaniowym, którego ofiarami w przeważającej części są szyici.

Czytaj więcej wiadomości o sytuacji w Pakistanie
Premier przed sądem. Odpowie za obrazę? Sąd Najwyższy w Pakistanie oficjalnie oskarżył premiera tego kraju Yousufa Razę Gilaniego o obrazę wymiaru sprawiedliwości.
Amerykanie bombardują w pobliżu miasta Dziesięciu ludzi, przypuszczalnie bojowników talibskich, zginęło w Północnym Waziristanie. Ostrzelał ich amerykański samolot bezzałogowego.
Krwawe walki w Pakistanie. Zginęli żołnierze Co najmniej 7 pakistańskich żołnierzy i 18 talibów zginęło w piątek w walkach o posterunek wojskowy w północno-zachodnim Pakistanie.
Tagi: terroryzm w pakistanie, pakistan, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz